Do czego służy agrowłóknina na wiosnę?

Dbałość o rośliny nie jest prostą sprawą. Trzeba brać pod uwagę wiele czynników, w tym zmienność warunków atmosferycznych. Ponadto istotna jest kwestia odmiennych potrzeb różnych roślin. Aby mieć z nich pożytek, należy wiedzieć, jakie potrzeby mają konkretne gatunki. Gdy skoki temperaturowe są duże, część z nich trzeba na przykład okrywać, aby nie przemarzły.

Agrowłóknina biała do okrywania

Zimą szczególnie potrzebna jest ochrona przed mrozem i wiatrem. Jeśli akurat nie ma śniegu, który okryłby rośliny naturalną warstwą ochronną, to agrowłóknina biała może okazać się niezbędna. Porywisty wiatr będzie bowiem wysuszał sadzonki, a mróz może sprawić, że dojdzie do nieodwracalnych zmian w ich strukturze. Agrowłóknina biała zapewni wówczas roślinom swoisty płaszcz ochronny, który ociepli temperaturę i nie dopuści do przesuszenia sadzonek.

Jakie cechy ma agrowłóknina wiosenna?

Agrowłóknina wiosenna to nieco cieńszy produkt niż jej zimowa odpowiedniczka. Służy jednak również do okrywania roślin i zapewniania im dobrych warunków, podczas gdy aura nie jest korzystna. Jesienią i wiosną przeważnie nie mamy już do czynienia z równie mroźnymi temperaturami, ale za to ich skoki są znaczące i także mogą szkodzić roślinom. Wówczas przyda się agrowłóknina.

Agrowłóknina na zimę i wiosnę

Jak już wspomnieliśmy, agrowłóknina wiosenna różni się od zimowej grubością. Podobnie ma jednak za zadanie zapewnić dobrą wilgotność i ciepło roślinom. Ogrzewa je i sprawia, że dłużej utrzymuje się woda w glebie, ale należy też wspomnieć, że przepuszcza powietrze, dzięki czemu nie ma ryzyka, że coś zacznie gnić.

Wybór produktu dobrej jakości

By cieszyć się piękną uprawą, która nawet zimą i wiosną jest bezpieczna, trzeba wybrać dobrą agrowłókninę. Należy przyjrzeć się jej cechom, a także sprawdzić, jaki jest stosunek ceny do jakości. Tylko produkt odpowiednio dostosowany do pory roku jest w stanie pomóc roślinom przetrwać niekorzystny dla nich czas. Warto więc dowiedzieć się jak najwięcej o kupowanej agrowłókninie.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: