Mokra karma dla psa – dlaczego warto podawać?

Aby pies mógł się dobrze rozwijać, musi spożywać odpowiednią ilość składników, które będą wpływały na jego wzrost i masę, ale również składników odżywczych. Kompleksowa dieta składa się z karmy, a także wody nie należy pamiętać, że pies musi dobrze się odżywiać, dzięki temu jest w stanie wzrastać. Warto też wziąć pod uwagę fakt, że karma powinna być wykonana z wysokiej zawartości składników. Warto decydować się na karmę, która ma w swoim składzie bardzo dużo mięsa. Co Można zatem tak powiedzieć o karmie mokrej? Czy warto ją podawać, czy może wystarczy tylko karma sucha? Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego krótkiego artykułu. 

Karma dla psa puszka

Karma dla psa w puszce to popularny rodzaj karmy, na który bardzo dużo osób decyduje się, oprócz zakupu tradycyjnej karmy suchej. Nic dziwnego, ponieważ w karmie puszce znajduje się zazwyczaj bardzo dużo mięsa lub też składników odżywczych. Karmę dla psa w puszce bardzo łatwo się otwiera, można ją zabrać także ze sobą w podróż. Dzięki czemu można mieć pewność, że nie zniszczy się tak, jak w przypadku saszetek. Puszki są dosyć trwałe, można je przechowywać osobno i wziąć tyle, ile rzeczywiście przyda się w podróży. Karma dla psa w puszce jest bardzo smaczna, często dużo smaczniejsza niż zwykła karma sucha i powinna zatem stać się uzupełnieniem diety każdego czworonoga. 

Wysoka zawartość mięsa

Decydując się na zakup karmy dla psów w puszce wysokiej jakości, można mieć pewność, że będzie ona zawierała bardzo dużo składników odżywczych, w tym również mięsa. Co więcej, decydując się na tego typu puszki, nie trzeba także tracić czasu na gotowanie. Jak wiadomo, pies powinien również spożywać karmę, która nie tylko jest sucha, ale także podawana jest w formie z sosem, galaretką lub też wodą. Psy, które oczywiście mają alergię, mogą spożywać karmę dla psa w puszce z zawartością ryby. Bardzo często zdarza się też tak, że pies wybierze swoją ulubioną karmę, która mu najbardziej smakuje i wtedy najczęściej spożywa tylko tą karmę. Warto jednak na początku dojść do tego, jaka karma rzeczywiście smakuje psu najbardziej

Mokra karma – czy warto? 

Sporo osób zastanawia się, po co podawać psu mokrą karmę z puszki, jeżeli rzeczywiście czworonóg spożywa suchą karmę i ma także dostęp do wody. Dzieje się tak dlatego, że karma w puszce jest zazwyczaj wykonana z naturalnych i niewysuszonych i nieprzerobionych składników. Znajduje się tam dużo mięsa, witamin, często także i warzyw, w zależności, od tego jaką karmę wybierzemy. Co więcej, jest ona okraszona sosem lub galaretką. Warto dodać do niej trochę wody i dzięki temu zwierzę będzie mogło dostarczać sobie niezbędnej wody, która również potrzebna mu jest do funkcjonowania. Co więcej, niektóre czworonogi uwielbiają jeść karmę mokrą, ponieważ dobrze działa ona na ich żołądek, o wiele lepiej niż karma sucha. Niektóre psy, szczególnie starsze nie mają już też takich zdolności gryzienia. Jest to karma miękka, dlatego jest ona polecana czworonogom seniorom. 

Należy jedynie pamiętać, aby dokonywać zakupów sprawdzonych w sklepach, dzięki temu można mieć pewność, że mokra karma będzie wysokojakościowa i pochodziła od sprawdzonych dostawców. 

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: