Ochrona roślin przed zimą, wiatrem i mrozem – agrowłóknina zimowa

Do czego służy agrowłóknina zimowa?

To materiał, który jest przydatny w sytuacji, gdy chcemy okryć nasze rośliny w momencie nadejścia okresu zimowego i niższych temperatur. Agrowłóknina biała zimowa posiada bardzo podobne cechy jak inne agrowłókniny, ale ze względu na jej ciężar i grubość, nie jest stosowana do okrywania roślinności w czasie wegetacji. Agrowłóknina zimowa skutecznie osłoni krzewy, drzewka, a nawet pnącza przed siarczystym mrozem czy wysuszającym wiatrem.

Cena agrowłókniny zależna od jakości

Wysoka cena agrowłókniny nie musi oznaczać wysokiej jakości. Warto się upewnić, czy gramatura, której poszukiwaliśmy jest zgodna z tą, którą zakupiliśmy. Do ostatecznej weryfikacji może dojść już podczas jej stosowania. Warto pamiętać, że agrowłóknina zimowa osłoni zimujące rośliny w gruncie, jak np. iglaki, warzywa, winorośle czy rododendrony. Jest przydatna w bezśnieżne zimy, stąd też cena agrowłókniny będzie adekwatna, gdy będzie pełnić rolę brakującej ochronnej warstwy śniegu. Przy ich podstawie warto, aby obsypana była agrowłóknina zimowa. Jej cena może wahać się od 50 złotych do ponad 200 złotych za rolkę.

Jaką agrowłókninę białą należy stosować?

Do okrycia roślin zimą stosowana najczęściej jest agrowłóknina biała zimowa o gramaturze 50g/m2. To oznacza, że na metr kwadratowy przypada 50g materiału. Sprzedawana jest również często pod nazwą biała agrowłóknina. Warto pamiętać, że przy okrywaniu roślinności agrowłóknina nie ma prawej lub lewej strony. Mocować ją bezpośrednio na roślinach można poprzez zastosowanie sznurka lub spięcie jej brzegów zszywaczem.

Jak długo powinna być stosowana biała agrowłóknina?

Większość roślin wymaga dodatkowej osłony na zimę, dlatego biała agrowłóknina powinna być założona po wystąpieniu już pierwszych przymrozków. Wówczas już warto wpisać do wyszukiwarki internetowej hasło „agrowłóknina zimowa cena” i szukać takiej spełniającej nasze potrzeby. Odpowiednio zabezpieczona musi spoczywać na roślinach aż do samej wiosny, tak aby mieć pewność, że niebezpieczeństwo mrozów jest już za nami.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: