Jak odpowiednio dobrać jacuzzi do powierzchni ogrodu?

Szukasz nowych sposobów, które obniżą stres? Dobrym rozwiązaniem jest zakup jacuzzi. Własny domowy hydromasaż w szybkim czasie relaksuje cały organizm, sprawiając, że szybko naładujemy baterie. Wybór takiego urządzenia nie jest prosty z uwagi na szeroki wybór modeli na polskim rynku. W tym artykule opisujemy jak wybrać jacuzzi ogrodowe, aby zmienić swój ogród w cudowne prywatne spa.

Rodzaje jacuzzi na rynku

Jak pokazują raporty sprzedażowe, coraz więcej Polaków decyduje się na zakup jacuzzi. To ciekawa alternatywa wobec basenów, które wolno się nagrzewają i wymagają regularnego czyszczenia. Takie problemy absolutnie nie występują w jacuzzi. Na polskim rynku można zakupić modele dmuchane oraz całoroczne. Jacuzzi dmuchane to ekonomiczna wersja dla osób, które mają ograniczony budżet, jednak chcą sobie podarować relaksujące rozwiązanie w domu. Pomimo jednak, że jacuzzi tego typu są dmuchane, to nadal są one stabilne i pozwalają na swobodne oparcie się. Ponadto dmuchane modele mają panel sterujący oraz czujnik temperatury, gwarantujące zawsze ciepłą wodę. 

Dla osób ceniących sobie stałe rozwiązania rekomendowane jest jacuzzi całoroczne. Duże jacuzzi o stałej konstrukcji jest wykonane z twardego tworzywa. Trzeba się jednak liczyć z wysokim kosztem kształtującym się na poziomie od kilkunastu i kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście kwota rośnie w miarę rosnącej liczby funkcji posiadanej przez dany model. Na celę wpływają również: liczba dysz, gadżetów, systemy oczyszczania, a także pojemność samego jacuzzi. Stałe modele są o wiele cięższe od tych dmuchanych dlatego, aby zapewnić bezpieczny transport do ogrodu, warto wynająć specjalną firmę przewoźniczą. 

Miejsce montażu

Kupując jacuzzi, trzeba zastanowić się nad miejscem montażu. Jeśli chcemy zakupić duże jacuzzi, wtedy musimy znaleźć o wiele więcej miejsca na ogrodzie lub na tarasie. Samo miejsce powinno być również dobrze przygotowane do posadowienia takiej wanny. W końcu całoroczne jacuzzi napełnione wodą potrafi ważyć kilka ton, dlatego zwykły trawnik może zostać zniszczony przez taki ciężar. W przypadku dmuchanego jacuzzi nie ma takiego ryzyka, ponieważ jego waga jest o wiele mniejsza. Dodatkowo miejsce na jacuzzi powinno być wyposażone w przyłącze wody, aby móc szybko napełnić wannę. 

Jakość wykonania

Szukając odpowiedniego modelu dla siebie, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Jeśli już inwestujemy w taką wannę, to nie należy zbytnio oszczędzać na modelu, który nam się podoba i spełnia nasze oczekiwania. W wielu przypadkach im droższy sprzęt tym jakość wykonania jest lepsza i tak samo jest w przypadku jacuzzi. Nawet dmuchany zbiornik zapewniający relaks powinien być dobrej jakości, aby nam posłużył przez wiele letnich sezonów.

Funkcje w jacuzzi

Na rynku można wyróżnić wiele domowych jacuzzi, a różnią się one na przykład ilością funkcji. Całoroczne jacuzzi zazwyczaj są wyposażone w różne funkcje masażu, a także oświetlenie LED dodatkowo wpływające na zmysły. Jeśli zależy nam higienie, zwłaszcza w czasie pandemii wywołanej Covid- 19 warto wybrać wannę wyposażoną w dedykowane systemy dezynfekcji. 

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: