Prozdrowotne rośliny

Wykorzystanie roślin, które rzeczywiście mogą pomóc w wyzdrowieniu, powinno być naszym obowiązkiem. Nie zawsze jednak wszystkich je znamy albo nawet wiemy o ich istnieniu. Przykładem będzie spirulina hawajska, która obecnie ma szerokie zastosowanie w dietetyce. Jest to alga w kształcie spirali o wielkości mikroskopijnej. Ludzkość praktycznie nie zna żadnych owoców albo ziaren, czy też może środków spożywczych, które byłyby od niej bogatsze w różne substancje odżywcze.

Czym jest spirulina hawajska?

Wielu naukowców, a także dietetyków będzie ją określać jako mleko matki ziemi. Wszystko dzięki temu, że będzie zawierać niezwykle wysokie stężenie rzadkiego kwasu gamma-linolenowego. To on właśnie w skrócie oznaczany jako GLA Jest odpowiedzialny za biosyntezę substancji, które obniżają ciśnienie krwi. Dodatkowo ich działanie to także zmniejszanie ryzyka występowania zakrzepów wewnątrznaczyniowych, ale także działanie przeciwzapalne. Poza tym wspomagana jest również aktywność układu odpornościowego.

Cudowne działanie spiruliny

W dzisiejszych czasach praktycznie zawsze, gdy wdamy się w dłuższą rozmowę z lekarzem pediatrą albo naszym lekarzem rodzinnym, to ostatecznie temat zejdzie na algi. To, na co zwracają uwagę lekarze to na przykład fakt, że spirulina hawajska będzie również łagodzić objawy napięcia przedmiesiączkowego. Dodatkowo niezwykle pozytywnie będzie wpływać na estetykę naszej skóry oraz włosów i paznokci. Dlatego takie produkty są również zalecane przez kosmetologów. Bardzo często spirulina jest określana jako zielone mięso właśnie przez wzgląd na tak dużą ilość substancji odżywczych. Zawiera przecież bardzo dużą ilość wysoko wartościowego białka. Udział jest tu już niemal trzykrotnie większy aniżeli białka występującego w mięsie. Poza tym obecnych jest tutaj aż 18 aminokwasów, przy czym 8 z nich będzie niezbędnych dla naszego organizmu. Z nich właśnie zbudowane są białka. Jest to więc najwyższa do tej pory spotykana koncentracja białka, jaką można tylko odnaleźć w produktach żywnościowych.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: