Jak sprawić, by rośliny pięknie rosły?

Sadzisz rośliny, podlewasz je, pielisz i oczekujesz, że będą pięknie rosły. Tak powinno być. Zanim jednak nauczysz się sztuki ogrodnictwa, czeka Cię wiele testów i próbowania, co działa, a co nie. Warto też poczytać literaturę branżową, aby mieć podstawową wiedzę o zakładaniu i prowadzeniu ogrodu. A jak naszym zdaniem powinieneś zabrać się do pracy przy roślinach?

Koncepcja wyglądu Twojego ogrodu

Na początku zastanów się, jak chcesz, aby prezentował się Twój przyszły ogród. Masz nieograniczoną ilość opcji. Weź jednak pod uwagę swoje obecne umiejętności. Jeśli jeszcze nigdy nie miałeś ogrodu z prawdziwego zdarzenia, to nie kupuj od razu bardzo trudnych w utrzymaniu i pielęgnacji roślin. Zacznij swoje nauki ogrodnicze od czegoś prostszego. Wcale nie oznacza to, że musi być nudno. Z całą pewnością zdołasz znaleźć mniej wymagające rośliny, które pięknie się prezentują. Weź też pod uwagę panujący klimat.

Osadzenie siatki w ziemi

Proponujemy jeszcze przed sadzeniem wybranych roślin, zaopatrzyć się w dobrą siatkę przeciw kretom. Dzięki jej wcześniejszemu założeniu w momencie zajmowania się roślinnością już nie będziesz obawiać się tych szkodników. W innym wypadku krety mogłyby zniszczyć całą Twoją pracę. Wystarczyłoby, że podkopałyby się pod Twoimi kwiatami i uszkodziły ich korzonki albo stworzyły kopiec na środku Twojego wymarzonego miejsca. Lepiej w porę temu zapobiec. Będziesz spokojniejszy.

Umiejętne sadzenie i pielęgnowanie

Następnie przychodzi, oczywiście, pora na sadzenie i sianie, a następnie pielęgnowanie. Kiedy zakładasz ogród, upewnij się, że jest na to odpowiednia pora roku i wszystkie zakupione rośliny tolerują przesadzanie właśnie w tym czasie. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twoje nowe nabytki od razu nie ucierpią, a kto wie, może za jakiś czas zakwitną pięknymi kwiatami? Kiedy już nadasz kształtu swojemu miejscu, pamiętaj, aby pielęgnować dzieło. Kluczowe jest podlewanie i doglądanie, czy Twoich roślin nie zjadają mszyce albo nie atakują chwasty. Możesz też zaopatrzyć się w dobry nawóz.

Pozbywanie się chwastów

By Twoja roślinność mogła bez przeszkód rosnąć, musisz ją pielić. Pozbywanie się chwastów jest bardzo ważne, gdyż inaczej zabiorą one Twoim kwiatom wszystko co najlepsze: światło, przestrzeń i wartości odżywcze z gleby.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: