Zadaszenia dla basenów oraz SPA

Masz duży ogród i szukasz pomysłów jak go zagospodarować? W okresie letnim na trawniku świetnie sprawdzi się basen lub spa. Jednak pomimo ciepłych wieczorów czasami pojawiają się opady deszczu. Dlatego zakupując basen lub spa, warto wyposażyć się w zadaszenie.

Czym jest zadaszenie basenowe?

Zadaszenie basenowe to przeźroczysta bądź lekko matowa pokrywa, która chroni basen przed wszelkimi złymi warunkami pogodowymi. Kupując taką pokrywę, nasza woda w basenie nie tylko będzie zawsze czysta, ale też możemy się kąpać bez względu na to, jaka pogoda będzie na zewnątrz. Właściciele krytych basenów przedłużają sobie sezon kąpielowy nawet o 4 miesiące. Dzięki takiemu zadaszeniu do basenu nie musimy bez przerwy czyścić wody z liści oraz owadów. Brak konieczności częstego czyszczenia przekłada się na oszczędność czasu oraz pieniędzy, ponieważ wtedy nie musimy wykorzystywać tylu środków chemicznych.

Ile kosztuje pokrywa basenowa?

Na początku należy rozróżnić różne typy pokryw. Na rynku są dostępne zadaszenia stelażowe oraz pokrywy materiałowe, którymi można przykryć basen. Te pierwsze kosztują od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Materiałowe pokrywy natomiast zakupimy już od 100 złotych. Ceny są oczywiście uzależnione od czynników tj. materiał, jakość wykonania, rodzaj stelaża oraz dodatkowe usługi (konserwacja oraz montaż przez profesjonalną firmę). Szeroki asortyment takich zadaszeń i materiałowych pokryw sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma zatem konieczności przepłacania. Taki sprzęt jednak warto zakupić od sprawdzonych producentów, którzy są znani ze sprzedaży produktów o bardzo wysokiej jakości. W trakcie szukania sprzętu dla siebie dobrym pomysłem będzie przeanalizowanie opinii poprzednich klientów. Opinie pomogą zweryfikować, czy dany producent jest godny zaufania. 

Jak zrobić mały kompleks spa na ogrodzie?

Prywatne spa jest jak najbardziej w zasięgu ręki. Możemy takie spa zorganizować na przykład w ogrodzie. Spa wcale nie musi być okazałych rozmiarów. Na rynku są mniejsze wanny spa, które również zapewniają relaks w sposób satysfakcjonujący. Jeśli mamy ograniczony budżet możemy zakupić dmuchany basen zawierający wszystkie elementy, jak typowe okrągłe jacuzzi, które można spotkać w profesjonalnych gabinetach odnowy biologicznej oraz Aquaparkach. Po zakupie pojawi się niesamowita satysfakcja oraz przyjemność, że mamy swoje prywatne spa i nie ma nikogo obcego w wodzie. Stworzenie swojego domowego spa w ogrodzie zapewni nam wspaniałe chwile pełne przyjemności. Mając taki sprzęt, możemy organizować na przykład romantyczne wieczory przy lampce szampana. 

Miłe wieczory na dworze jednak mogą być przerwane przez niespodziewane opady deszczu. Aby nie uzależniać się od pogody, warto wziąć pod uwagę zadaszenia spa. Cena za takie pokrywy jest uzależniona od jakości konstrukcji oraz rodzaju wykonania stelaża. Mając do dyspozycji taką pokrywę, możemy cieszyć się gorącymi bąbelkami w każdej chwili, bez względu na pogodę. 

Jak kształtują się za zadaszenia spa cena?

Takie zadaszenia spa cena, których jest identyczna, jak w przypadku zadaszeń basenowych, jest zdeterminowana od tego, jaki model pokrywy wybierzemy. Na rynku producenci oferują różne modele, dlatego za zadaszenia spa, cena jest uzależniona od rodzaju konstrukcji, jej powierzchni oraz materiału, z którego pokrywa jest zrobiona. Na szczęście cena jest zawsze informacją dostępną, ponieważ musimy wybrać wszystkie opcje i nie ma możliwości, aby taka informacja była dla nas ukryta. Na rynku jest wiele producentów, a każda firma wycenia swoje produkty i usługi (na przykład montażowe) w odmienny sposób. W przypadku zadaszenia dla spa warto jednak postawić na znaną i szanowaną firmę. Takie podejście zagwarantuje nam, że zakupimy produkt o wysokiej jakości. Ważne jest również to, aby umieć wyczuć równowagę między jakością a ceną. Nie decydujmy się na drogie zadaszenia dla spa, jeśli na przykład komentarze wcześniejszych klientów wskazują na to, że produkty są niskiej jakości i stosunkowo szybko trzeba będzie oddać je do naprawy. 

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: