Agrotkanina w kolorze czarnym – strzał w dziesiątkę

Agrotkanina czarna i włóknina czarna to wyśmienite produkty, które służą skutecznemu ściółkowaniu gleby. Agrotkanina jest mocniejsza, gęściej tkana i zwykle występuje w wyższych gramaturach – najpopularniejsza jest P-90, o wadze 90 g/m2. Agrowłóknina, poza zwalczaniem chwastów, służy też okrywaniu roślin; stosowana w tym celu ma gramaturę zaledwie od 17 do 50 g/m2.

AGROTKANINA CZARNA I AGROWÓKNINA CZARNA
Agrotkanina i agrowłóknina czarna mają taką barwę nie bez powodu. Po pierwsze, czerń bardzo mocno ogranicza dostęp światła do gruntu, przez co chwasty tracą możliwość rozwoju. Po drugie, czarna agrowłóknina zdecydowanie podnosi temperaturę gleby i zatrzymuje ciepło, dzięki czemu system korzeniowy roślin zyskuje komfortowe warunki wzrostu.

SKUTECZNA JAK AGROWŁÓKNINA
Zarówno włóknina czarna, jak i agrotkanina czarna świetnie chronią przed chwastami – do tego stopnia, że konieczność stosowania herbicydów zostaje całkowicie wyeliminowana. Agrowłóknina czarna ma jednak tę przewagę nad agrotkaniną, że dodatkowo chroni rośliny przed przymrozkami, a nawet przed ostrym mrozem, a także pozwala przyspieszać zbiory plonów. Cena jej zakupu szybko się zwraca.

WIELOFUNKCYJNA GEOWŁÓKNINA CZARNA
Jeszcze inne zastosowanie niż czarna agrowłóknina ma geowłóknina. Geowłóknina czarna to materiał wyjątkowo wielofunkcyjny, używany w rozmaitych okolicznościach i branżach. Ogrodnictwo to tylko jedna z nich; bardzo często geowłóknina czarna spotykana jest w budownictwie oraz przy tworzeniu dróg, alejek, a także oczek wodnych czy basenów.

BARDZO OPŁACALNA GEOWŁÓKNINA CZARNA
Dzięki zastosowaniu odpowiedniej grubości geowłókniny żywotność tego typu konstrukcji i obiektów wyraźnie rośnie, natomiast cena i koszty inwestycji zdecydowanie spadają. Dlaczego tak się dzieje? Geosyntetyk, jakim jest geowłóknina, służy filtracji, separacji, drenażowi i wzmacnianiu. Sprawdza się świetnie, gdyż włókna syntetyczne, z których jest wykonana są wyjątkowo trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: