Dobra agrowłóknina – twój uniwersalny pomocnik

Agrowłóknina i geowłóknina to produkty niezwykle przydatne i znajdujące wiele zastosowań – zarówno w przydomowych ogródkach i na działkach, jak i w profesjonalnych plantacjach, szklarniach czy tunelach foliowych. Można je spotkać także w centrach miast – w parkach czy na skwerach – oraz w pobliżu autostrad.

ROSNĄCA POPULARNOŚĆ WŁÓKNINY
Skąd tak wielka popularność agrowłókniny? Po pierwsze, doskonale sprawdza się jako produkt do ściółkowania, skutecznie zapobiegający rozwojowi chwastów, który całkowicie eliminuje konieczność stosowania herbicydów. Po drugie, lekka agrowłóknina okryciowa doskonale zabezpiecza rośliny przed mrozem, zimnym wiatrem czy gradobiciem, wpływając pozytywnie na jakość plonów oraz czas rozwoju roślin.

AGROWŁÓKNINA – DOBRY WYBÓR
Czy zatem dobra agrowłóknina to wielki wydatek? Niekoniecznie – cena nie musi być wysoka. Choć w internetowych sklepach ogrodniczych można znaleźć oferty sprzedaży polskiej agrowłókniny, gdzie cena to ponad 2 tys. zł za dużych rozmiarów rolkę, tak wysoka cena agrowłókniny może być uznana za zdecydowanie zbyt wygórowaną.

KORZYSTNA CENA AGROWŁÓKNINY
Polską agrowłókninę wysokiej jakości najlepiej kupować bezpośrednio od producenta – wówczas możemy być pewni, że cena agrowłókniny nie będzie zawierała narzutu pośredników. I tak, w internetowym sklepie Geocover.pl najwyższej jakości agrowłóknina biała zimowa P50G z silnym koncentratem UV kosztuje zaledwie 126,40 zł brutto za rolkę o wymiarach 1,60 m x 100m. Cena za m2 wynosi więc mniej niż złotówkę.

ŚWIETNA CENA GEOWŁÓKNINY
W ogrodnictwie ale także w budownictwie i przy tworzeniu autostrad, oczek wodnych czy basenów zastosowanie znajduje z kolei geowłóknina poliestrowa, służąca filtracji, separacji, drenażowi i wzmacnianiu. Jaka jest cena geowłókniny? W sklepie Geocover, w zależności od celu zastosowania, można wybrać geowłókninę o gramaturze od 100 g/m2 do 300 g/m2. Cena geowłókniny PES 150 g 1 m x 50 m to 124 zł brutto; cena za m2 jest więc niezwykle atrakcyjna.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: