Furtka z elektrozaczepem – jak działa?

Furtka z elektrozaczepem do popularne rozwiązanie stosowane przy ogrodzeniach w nowym budownictwie. Furtkę tego typu można niezwykle wygodnie otworzyć przy pomocy przycisku w domofonie czy zamka szyfrowego zamontowanego w domu. Elementy takie, jak elektrozaczepy są instalowane we firmach, jak i prywatnych domach. Czy zakup elektrozaczepu to dobry pomysł?

Czym jest elektrozaczep do furtki?

Elektrozaczep do furtki jest elektromagnetycznym urządzeniem mogącym zostać zabudowanym symetrycznie lub niesymetrycznie. Dzięki takiemu elementowi można z łatwością odryglować furtkę, szafkę czy drzwi do domu. Z uwagi na gwarancję bezpieczeństwa od lat jest stosowany w wielu systemach kontroli dostępu. elektrozaczep do furtki jest wykorzystywany zarówno przez właścicieli domów, jak i właścicieli firm, którzy chcą zapewnić sobie bezpieczeństwo na terenie nieruchomości. Element tego typu jest również powszechnie montowany przez zarządców obiektów publicznych, handlowych oraz przemysłowych. Przez specjalistów nazywany również zamkiem elektrycznym czy elektroryglem. 

Jak działa furtka z elektrozaczepem?

Elektrozaczep do furtki bazuje oczywiście na energii elektrycznej. W zależności jednak od rodzaju takiego elementu sposób działania elektrozaczepu jest inny. Działania standardowych urządzeń rozpoczynają się od uruchomienia przycisku znajdującego się na domofonie do urządzenia zasilanego prądem. Napięcie idzie do cewki, którą obudowany jest elektromagnes. Następnie cewka unosi kotwicę elektrozaczepu, która jest oparta na mechanicznej dźwigni. W rezultacie elektrozaczep do furtki zostaje zwolniony, umożliwiając otwarcie furtki czy drzwi. 

Ogólnie rzecz biorąc, elektrozaczep jest integralnym element związany z zamykaniem lub otwieraniem drzwi. Zazwyczaj jest napędzany energią elektryczną z zamka szyfrowego, domofonu czy innego urządzenia, które służy do otwierania. Co ciekawe, w furtkach, gdzie zastosowany jest elektrozaczep, najczęściej montuje się pochwyt. 

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: