Idealny sposób na głośnego psa

Posiadacze psów doskonale wiedzą, że trudno spodziewać się od czworonogów, by nie szczekały. To oczywiście normalne zachowanie tych zwierząt, dzięki któremu mogą na przykład bronić swojego terytorium czy ostrzegać właściciela przed niebezpieczeństwem. Czasami jednak z powodu takiego zachowania przekracza się pewne normy cierpliwości czy wytrzymałości domowników lub sąsiadów. Z powodu szczekania psa nie można na przykład spać w nocy. To bez wątpienia problem, z którym trzeba umieć sobie poradzić. Na pewno warto wówczas skorzystać ze skutecznych narzędzi.

Antyszczekowa obroża dla psów różnych ras

Jedną z nowoczesnych możliwości bez wątpienia stanowią antyszczekowe obroże. Dzięki tym elektrycznym narzędziom zwierzę w stosunkowo krótkim czasie jest w stanie oduczyć się nieodpowiedniego i głośnego zachowania. Przy okazji warto pamiętać, że czworonogowi nie dzieje się krzywda. Dlatego bez problemów można stosować obrożę antyszczekową w odniesieniu do mniejszych i większych ras. Dzięki możliwościom regulacyjnym bez problemów dopasowuje się urządzenie do wielkości pupila.

Jak to działa?

Sposób działania obroży jest banalnie prosty. Podczas szczekania drży krtań psa. Za pomocą specjalnego czujnika w takich sytuacjach uruchamia się dźwięk w obroży, który ma ostrzegać zwierzę przed niewłaściwym zachowaniem. Jeśli sygnał nie przynosi skutku, to możliwe są kolejne kroki, czyli wibracje i impulsy elektryczne. Oczywiście poziom impulsów oraz czułość obroży można regulować w zależności od potrzeb. Także dostępne tryby dopasowuje się zgodnie z preferencjami. Oznacza to, że można zdecydować się wyłącznie na sygnały dźwiękowe.

Warto pamiętać, że czujnik obroży odpowiada wyłącznie na dźwięk szczekania. Nie mogą go zatem uruchomić inne hałasy z otoczenia. Sprzęt jest wodoodporny, co bez wątpienia stanowi bardzo przydatną cechę. Zasilany jest bateriami, a czas czuwania zwykle wynosi około dwóch tygodni.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: