Która włóknina do czego? Dopasuj jej rodzaj do swoich potrzeb

Włóknina czarna i jej zastosowanie w ogrodnictwie

Będziesz mógł zrezygnować z używania środków chemicznych. Zadbasz odpowiednio o rozwój systemu korzeniowego swoich roślin, zauważysz szybszy wzrost drzew, krzewów i innych roślin. Włóknina czarna nie tylko stanowi ochronę przed chwastami, ale chroni też podłoże przed nadmiernym odparowywaniem wilgoci, podnosi temperaturę. W takich warunkach twoje rośliny będą rosły szybciej, a ty będziesz mógł cieszyć się większymi plonami. Włóknina czarna szybciej nagrzewa się w porównaniu z włókniną brązową.

Włóknina filtracyjna do profesjonalnych zastosowań

Jeśli chcesz zadbać o dobry drenaż powierzchniowy, to włóknina filtracyjna będzie najlepszym rozwiązaniem. Tego rodzaju włóknina ogrodnicza odporna jest na procesy gnilne, wilgoć, pleśń oraz insekty. Nie uraczysz również obecności chwastów na ścieżkach z drobną posypką, a w zamian otrzymasz równą powierzchnię ścieżek z podłożem z piasku i tarasów. Włóknina filtracyjna rozprawi się także z pozostałościami korzeni chwastów, które pod nią będą obumierać.

Włóknina ogrodowa numerem jeden w okrywaniu roślin

Podczas wizyty w sklepie ogrodniczym dowiemy się, że włóknina może być stosowana nie tylko bezpośrednio na podłoże. Jest również właściwym materiałem do okrywania naszych upraw, a także ozdobnych krzewów. Włóknina ogrodowa występuje o różnej grubości i kolorze, dlatego warto poradzić się specjalisty w tym zakresie. Przykładowo krzewy róż można okryć zarówno agrowłókniną białą, jak i włókniną o ciemniejszej barwie.

Upowszechnienie stosowania włóknin w przydomowych ogrodach

Warto wiedzieć, że włóknina ogrodnicza przestała być tylko sposobem na uprawę dla profesjonalistów. Korzysta z nich niemal każdy, a to głównie dzięki temu, że włókniny stały się dostępne na wyciągnięcie ręki. Wielorakie zastosowanie, łatwość w jej zakładaniu oraz przede wszystkim skuteczność skłoniła wielu ogrodników do zakupu. Dla większości roślin będzie to właściwy środek na ochronę przed negatywnym wpływom niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: