wiedza (poradnik)

Która włóknina do czego? Dopasuj jej rodzaj do swoich potrzeb

Włóknina czarna i jej zastosowanie w ogrodnictwie

Będziesz mógł zrezygnować z używania środków chemicznych. Zadbasz odpowiednio o rozwój systemu korzeniowego swoich roślin, zauważysz szybszy wzrost drzew, krzewów i innych roślin. Włóknina czarna nie tylko stanowi ochronę przed chwastami, ale chroni też podłoże przed nadmiernym odparowywaniem wilgoci, podnosi temperaturę. W takich warunkach twoje rośliny będą rosły szybciej, a ty będziesz mógł cieszyć się większymi plonami. Włóknina czarna szybciej nagrzewa się w porównaniu z włókniną brązową.

Włóknina filtracyjna do profesjonalnych zastosowań

Jeśli chcesz zadbać o dobry drenaż powierzchniowy, to włóknina filtracyjna będzie najlepszym rozwiązaniem. Tego rodzaju włóknina ogrodnicza odporna jest na procesy gnilne, wilgoć, pleśń oraz insekty. Nie uraczysz również obecności chwastów na ścieżkach z drobną posypką, a w zamian otrzymasz równą powierzchnię ścieżek z podłożem z piasku i tarasów. Włóknina filtracyjna rozprawi się także z pozostałościami korzeni chwastów, które pod nią będą obumierać.

Włóknina ogrodowa numerem jeden w okrywaniu roślin

Podczas wizyty w sklepie ogrodniczym dowiemy się, że włóknina może być stosowana nie tylko bezpośrednio na podłoże. Jest również właściwym materiałem do okrywania naszych upraw, a także ozdobnych krzewów. Włóknina ogrodowa występuje o różnej grubości i kolorze, dlatego warto poradzić się specjalisty w tym zakresie. Przykładowo krzewy róż można okryć zarówno agrowłókniną białą, jak i włókniną o ciemniejszej barwie.

Upowszechnienie stosowania włóknin w przydomowych ogrodach

Warto wiedzieć, że włóknina ogrodnicza przestała być tylko sposobem na uprawę dla profesjonalistów. Korzysta z nich niemal każdy, a to głównie dzięki temu, że włókniny stały się dostępne na wyciągnięcie ręki. Wielorakie zastosowanie, łatwość w jej zakładaniu oraz przede wszystkim skuteczność skłoniła wielu ogrodników do zakupu. Dla większości roślin będzie to właściwy środek na ochronę przed negatywnym wpływom niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *