Jak najlepiej pielęgnować truskawki?

Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi owocami truskawek, musisz dobrze zadbać o ich uprawę. Znaczenie ma już sama kwestia doboru gleby i sadzonek. Ważne też, aby później skutecznie pielęgnować rośliny. Z naszego wpisu dowiesz się o kilku ważnych czynnikach, które pozytywnie wpłyną na wygląd Twojej plantacji.

Sadzonki i agrowłóknina do truskawek

Jedną z podstawowych kwestii, kiedy chcesz mieć domową lub większą uprawę truskawek, jest dobór sadzonek. Powinny one pochodzić ze sprawdzonego źródła, gdzie otrzymasz rośliny zadbane, pozbawione chorób i dające ładne owoce. Najlepiej udać się do gospodarstwa szkółkarskiego, które posiada sadzonki kwalifikowane, posiadające gwarancję czystości odmianowej i zdrowotnej. Ponadto należy zadbać o odpowiednie podłoże pod truskawki. Ważne jest pH gleby, gdyż nie powinna być ona ani zbyt zasadowa, ani przesadnie kwaśna. Przyda Ci się również agrowłóknina do truskawek. Zapobiegnie rozwojowi chwastów w okolicy Twojej uprawy, dzięki czemu rośliny będą ładnie rosły.

Czym charakteryzuje się agrowłóknina na truskawki?

Istnieją dwa rodzaje agrowłókniny, która może się przydać do truskawek. Jedna z nich to agrowłóknina na truskawki, która przydaje się do okrywania roślin na zimę i zapobiega ich przemarznięciu. Z kolei drugi rodzaj zapobiega rozwojowi chwastów i zapewnia odpowiednią wilgotność gleby. Taka agrowłóknina do truskawek kładziona jest pod roślinami.

Kiedy sadzić truskawki?

Pora sadzenia truskawek może być różna, w zależności od konkretnej odmiany. Niektóre sadzi się jesienią i wiosną, ale trzeba wiedzieć, że wówczas truskawki będą się wolniej rozwijać. Agrowłóknina na truskawki może zapewnić im wówczas dobre warunki, jeśli chodzi o temperaturę.

Wybór odpowiedniej odmiany

W zależności od wyboru odmiany truskawek, trzeba się z nimi inaczej obchodzić. Warto zapoznać się szczegółowo z charakterystyką konkretnego gatunku, gdyż jeden rodzaj jest lepszy do przechowywania, a inny od razu do jedzenia. Owoce truskawek pojawiają się też w różnym czasie i mają odmienny smak i wielkość.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: