Ochrona w kolorze trawy, czyli agrotkanina zielona

Dbając o swój ogród, musisz mieć na oku wiele różnych kwestii. Jedną z nich jest zapewnienie roślinom odpowiedniej ochrony przed chwastami. W jaki sposób możesz dopilnować, aby nie rozpleniły się one na Twoim terenie? Agrowłóknina czy agrotkanina zielona stanowią świetne rozwiązanie Twoich problemów.

Jak działa zielona agrowłóknina?

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób działa specjalna, zielona agrowłóknina, to już spieszymy z wyjaśnieniami. Jej skuteczność polega na tym, że nie dopuszcza ona światła do gleby, dzięki czemu przy ulubionych roślinach nie mogą wyrosnąć chwasty. Agrowłóknina zielona skutecznie przeszkadza im we wzroście. One również potrzebują do niego światła. Dzięki rozłożeniu takiej tkaniny pozostaje Ci tylko dbać o wymarzone sadzonki.

A co z glebą?

Pewnie jesteś ciekaw, co się dzieje z glebą, skoro przykrywa ją zielona agrowłóknina. Ziemia natomiast ma się świetnie, gdyż otrzymuje potrzebną ilość wody i powietrza, jeśli tylko dbasz o odpowiednie podlewanie. Włóknina posiada bowiem odpowiedni współczynnik wodoprzepuszczalności. Rośliny dostają jej tyle, ile trzeba, więc mogą zdrowo rosnąć. Ponadto agrotkanina zielona wpływa pozytywnie na temperaturę gleby.

Agrotkanina zielona a wygląd terenu

Na rynku dostępna jest agrotkanina w różnych kolorach i odcieniach. To po to, aby zapewnić ogrodnikom i rolnikom produkt, który najlepiej będzie pasował do ich koncepcji uprawy. Masz wybór. Oferowana jest agrotkanina zielona, brązowa czy czarna. Dzięki temu zadbasz o teren tak, aby jednocześnie wyglądał zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Możesz mieć podłoże w kolorze trawy albo gleby. Dobierz produkt tak, aby Twoja uprawa czy ogród prezentowały się jak najlepiej.

Odporność agrotkanin na promieniowanie UV

Warto wspomnieć również o tym, że agrowłóknina zielona jest odporna na szkodliwe promieniowanie UV. Oczywiście, nie jest to właściwość wieczna, lecz dobrej jakości produkty pozostają odporne nawet około czterech lat. Po tym czasie należałoby zmienić agrotkaninę na nową i znów korzystać z jej najlepszych właściwości.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: