Włóknina ogrodowa – czym się kierować przy wyborze?

Włóknina ogrodowa to wyjątkowy produkt, który pozwala łatwo i szybko odmienić każdy ogród oraz życie jego właścicieli. Jeśli dobrze wybierzemy, będzie wyglądał piękniej i bardziej okazale – a wszystko to przy niewielkim nakładzie czasu, wysiłku i pieniędzy. Cena agrowłókniny ogrodowej Geocover jest bowiem nad wyraz korzystna.

Najlepsza broń przeciw chwastom

Włóknina ogrodnicza to najlepszy pomocnik ogrodnika-amatora, działkowca, a także plantatora. Skutecznie i bezwzględnie walczy z chwastami, a także poprawia kondycję i wygląd uprawianych roślin, zapewniając im odpowiednie nawodnienie, cyrkulację powietrza oraz dogrzanie systemu korzeniowego.

Włóknina ogrodnicza na kłopoty

W czasie letnich upałów włóknina ogrodowa chroni glebę przed nadmiernym przesuszeniem. Natomiast podczas przymrozków oraz siarczystych mrozów – zabezpiecza wrażliwe gatunki drzew, krzewów i winorośli przed nagłymi spadkami temperatur i przenikliwym wiatrem. Takie funkcje ochronne pełni specjalna agrowłóknina ogrodnicza zimowa, a także włóknina jesienna i wiosenna, służące okrywaniu roślin.

Optymalne warunki wzrostu

Włóknina ogrodnicza zapewnia roślinom optymalną cyrkulację powietrza, co pozwala skutecznie zapobiegać rozwojowi pleśni oraz procesom gnilnym. Struktura agrowłókniny ogrodowej jest porowata, dlatego przenika przez nią w głąb ziemi nie tylko powietrze, ale i woda. Problem stojącej wody w przypadku agrowłókniny nie występuje, jak to ma miejsce przy wykorzystaniu folii.

Włóknina ogrodowa w korzystnej cenie

Włóknina ogrodowa Geocover to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Jej cena jest niezwykle korzystna, szczególnie biorąc pod uwagę wytrzymałość i trwałość tego materiału, w tym silną ochronę przed promieniami UV oraz zastosowanie podwójnego ściegu. To włóknina ogrodowa najwyższej klasy, potwierdzonej przez liczne certyfikaty. Bez obaw można stosować ją przez kilka sezonów; jest całkowicie bezpieczna tak dla roślin, jak i dla środowiska.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: