Kiedy przyda się mata podsiąkowa?

Wśród produktów ogrodniczych można trafić na różne typy podłoża. Jednym z nich jest mata podsiąkowa. Stanowi ona dobry zamiennik dla naturalnych jego rodzajów. Kiedy się ją stosuje i jakie posiada właściwości? Tego dowiesz się z naszego wpisu.

Zastępowanie kory i torfu matą

Maty podsiąkowe doskonale zastępują na przykład torf oraz korę ogrodową. Są wykonane z włókniny stworzonej z różnych materiałów, które często były już wykorzystywane. Środki potrzebne do stworzenia włókniny w większości pochodzą po prostu z recyklingu. Nim staną się matą zostają, oczywiście, oczyszczane, a poszczególne włókna specjalnie się strzępi. Dopiero później, w kolejnych procesach, powstaje specjalna mata, która posiada doskonałe właściwości jako podłoże.

Podłoże idealne na wystawy

Gdzie stosuje się takie produkty? Są one na przykład świetnym podłożem na różnego rodzaju wystawy ogrodnicze. Dlaczego? Mata podsiąkowa zapewnia czystość i dobrze się prezentuje. Jeśli chcesz, aby Twoje rośliny robiły atrakcyjne wrażenie na targach czy po prostu w sklepie, spraw im takie ładne podłoże. Fakt, że jest ono ekologiczne na pewno tym bardziej przekona klientów, że warto u Ciebie kupować. Czy jednak można wierzyć, że mata zapewni roślinom odpowiednie warunki? Jak najbardziej tak!

Rośliny i poziom wilgoci

Maty są tak skonstruowane, że równomiernie rozprowadzają wilgoć do wszystkich roślin. To świetna cecha, ponieważ nie musisz obawiać się, że przez przypadek woda nie dotrze do któregoś okazu. Na pewno doskonale się ona rozejdzie, a rośliny będą miały przez dłuższy czas zapewniony odpowiedni poziom wilgoci. Mata bowiem nie tylko rozprowadza, ale również świetnie trzyma wilgoć. Sam przyznasz, że to czyni ją idealnym produktem do sklepów ogrodniczych. Warto wiedzieć też, że maty przepuszczają powietrze, dzięki czemu nic nie gnije, a rośliny mogą bez przeszkód rosnąć.

Mata podsiąkowa do tuneli foliowych

Sklep ogrodniczy czy wystawa to jednak nie jedyne miejsca, gdzie możesz użyć maty podsiąkowej. Wypróbuj ją także w tunelu foliowym. Zobaczysz, że świetnie będzie tam pasować i zapewni optymalne warunki. Ten produkt może Ci się przydać także w szklarni.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: