Jak przymocować agrowłókninę do podłoża?

Wielu rolników i ogrodników zachwala zalety agrowłókniny. Rzeczywiście może ona znacząco poprawić jakość upraw czy wygląd ogrodu, bowiem zmniejsza ilość pracy, jaką trzeba włożyć w dbanie o rośliny. Jednocześnie jednak zapewnia im dobre warunki do wzrostu. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób używać agrowłókniny.

Wybór agrowłókniny i wyrównanie podłoża

Nim powiemy o mocowaniu agrowłókniny do ziemi, musimy wspomnieć o jej wyborze. Najpierw należy zastanowić się nad tym, na jakiej powierzchni chcesz rozłożyć agrowłókninę, a więc jaka jej ilość będzie Ci potrzebna. Jeśli wiesz już, co posadzisz na swoim terenie, to wybór będzie prostszy. Druga cecha, która jest istotna przy decydowaniu się na konkretny produkt, to jego gramatura. W tej kwestii możesz na przykład poradzić się sprzedawcy. Pamiętaj, że im większa gramatura, tym towar jest po prostu grubszy i bardziej wytrzymały. Kiedy już wybrałeś produkt, nie zapomnij o odpowiednim przygotowaniu ziemi do rozłożenia agrowłókniny. Jeśli to konieczne, wyrównaj podłoże i przekop je, aby móc z łatwością posadzić nowe rośliny.

Produkty do mocowania agrowłókniny

Wśród dostępnych na rynku produktów do mocowania agrowłókniny można znaleźć specjalne kotwy, kołki, a nawet specjalne szpilki. Od Ciebie zależy, co wybierzesz. Pamiętaj jednak, żeby zdecydować się na coś solidnego, bowiem inaczej agrowłóknina może nie spełniać swojej funkcji, jeśli nie będzie się trzymać gleby.

Przytwierdzenie agrowłókniny do ziemi

Mocowanie agrowłókniny to proste zadanie. Rozłóż ją równo na ziemi i postaraj się delikatnie napiąć, aby nigdzie się nie zaginała. Powciskaj kotwy czy kołki w ziemię, sprawdzając czy dobrze weszły w glebę. Teraz możesz zrobić nacięcia w agrowłókninie, aby posadzić rośliny.

Rozmieszczenie sadzonek

Postaraj się dobrze rozmieścić sadzonki, aby każda z nich miała dosyć miejsca do swobodnego rozwoju. Najlepiej jest wymierzyć sobie odpowiednią, równą odległość. Jeśli chodzi o to, jak wyciąć otwory. Najlepiej zrobić nożem dziury na krzyż. Dzięki temu po posadzeniu rośliny będzie można zakryć pozostałą przestrzeń i nie wyrosną tam chwasty.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: