Agrowłóknina na truskawki – skuteczne zabezpieczenie ściółki przed chwastami

Czarna agrowłóknina pod truskawki przeciw chwastom

Włóknina pod truskawki to rozwiązanie do ściółkowania truskawek, ale także borówek, jeżyn, jagód czy też malin. W ostatnich sezonach agrowłóknina do truskawek staje się coraz bardziej popularną metodą sadzenia. W pełni ułatwia nagrzewanie się zagonów, a przede wszystkim powstrzymuje fazę wzrostową chwastów. Agrowłóknina na truskawki to rodzaj sadzenia, który ma wiele zalet i sprawia, że korzyści płynące z jej stosowania są odczuwalne już po pierwszych zbiorach.

Jak agrowłóknina do truskawek pomaga w ich uprawie?

Agrowłóknina pod truskawki eliminuje niemal całkowicie zachwaszczenie. Nie ma potrzeby stosowania herbicydów czy poświęcania czasu na ręczne pielenie. Włóknina pod truskawki jest materiałem, który umożliwia swobodne przenikanie wody w głąb podłoża. Gleba jest stale wilgotna, gdyż agrowłóknina do truskawek zapobiega nadmiernemu odparowywaniu zgromadzonej wody. Czarna barwa jaką ma, agrowłóknina na truskawki przyciąga promienie słoneczne, co stymuluje korzenie do pobierania większej ilości składników odżywczych.

Odpowiednia pora na sadzenie truskawek na agrowłókninie

Najlepszy moment na sadzenie truskawek tą metodą powinien być dopasowany do rodzaju sadzonek, które zostały przez nas zakupione. Agrowłóknina pod truskawki nadaje się do uprawy świeżych, co dopiero wykopanych z mateczników i sadzonych w wiosennym i jesiennym terminie. Tym sposobem truskawki będą wypuszczać pierwsze owoce w kolejnym roku, tuż po przezimowaniu. Jeśli zależy nam na szybkich rezultatach, to agrowłóknina na truskawki powinna być zastosować do truskawek typu frigo, przechowywanych zimą w chłodni.

Jakie parametry agrowłókniny wybrać?

Agrowłóknina pod truskawki powinna mieć odpowiednią grubość. Ta w kolorze czarnym jest najlepsza, najkorzystniej wpływa na ściółkowanie gleby, gdyż sprzyja jej nagrzewaniu. Powinna mieć gramaturę zbliżoną 50g/m2. Pamiętajmy, że truskawki należy sadzić przy odpowiednim rozstawie, zazwyczaj na 1m2 przypada 10 grządek.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: