Roślinność wokół nas czyli jak pielęgnować zasoby flory miejskiej?

Drzewa pełnią niezwykle istotną funkcję w kształtowaniu się krajobrazu. W mieście potrzebne są tereny zielone, które zawierają różnego rodzaju gatunki drzew i krzewów. W takich miejscach ludzie chętnie przebywają, aby oderwać się od ciasnych, osiedlowych uliczek i zgiełku miasta.

O roślinność miejską dbają odpowiednie służby. Jednakże także każdy mieszkaniec powinien mieć świadomość, że jego działanie może negatywnie wpływać na rozwój miejskiej roślinności. W takiej sytuacji potrzebna jest zbiorowa troska o wspólne dobro jakim są miejskie tereny pozwalające mieszkańcom na rekreację, relaks i odprężenie. Aby drzewa mogły prawidłowo wzrastać niejednokrotnie wymagają specjalnej ochrony jaką stanowią osłony drzew. To specjalnego przeznaczenia metalowe konstrukcje, które okalają pień drzewa. Dzięki temu jest on chroniony przed szkodliwym działaniem zwierząt lub ludzi. Podobna funkcję, co osłony drzew pełnią też kratki, których zadaniem jest ochrona korzeni.

Miejska zieleń pod specjalnym nadzorem. Osłony drzew

Pręty czyli osłony umieszczane na drzewach mają różną wysokość i formę. Dzięki temu można dopasować ten typ ochrony do indywidualnego zapotrzebowania. Pełną one funkcję zabezpieczającą roślinę, ale także urozmaicają miejski krajobraz – pełnią rolę dekoracyjną. Wykonane są z wysokiej jakości tworzyw, które są odporne na korozję i działanie innych czynników zewnętrznych. Dlatego nawet przez długotrwałe użytkowanie osłony nie tracą swojego pierwotnego uroku. Tego typu osłony na drzewa stosowane są w parkach, skwerach miejskich, ogrodach botanicznych i innych miejscach, w których można spotkać porastającą teren roślinność, w tym drzewa. Uniwersalizm osłon drzewnych sprawia, że odnajdą się one w każdym rodzaju zagospodarowania miejskiego. Metalowe konstrukcje pasują, zarówno do stylu nowoczesnego, jak i klasycznego. Ochrona jaką zapewnia osłona sprawia, że drzewa mogą prawidłowo się rozwijać i wzrastać.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: