Jakie parametry poza ceną zadaszeń tarasowych wziąć uwagę planując zadaszenie tarasu?

Plan, a raczej projekt inwestycji budowlanej, to gwarancja dobrze ulokowanych pieniędzy i satysfakcji klienta. Jest to szczególnie ważne w przypadku planowania stałego zadaszenia tarasu. Dzięki niemu możemy przenieść na czas lata jadalnię do ogrodu. Projektując zadaszenie tarasu, warto zastanowić się nad funkcjami, jakie chcielibyśmy, aby spełniał w ciągu całego roku.

Zadaszenie pełne ze ścianami – sposobem na kryty basen i taras

Nierzadko urządzając taras, ustawiamy tam poza stołem, ławkami czy krzesłami, elementy przydomowego SPA, jak sauna, czy jacuzzi. Aby zwiększyć komfort korzystania z wszystkich atrakcji na tarasie, warto pomyśleć o pełnym jego zadaszeniu. Takim, jak chociażby to, które montowane jest w przypadku basenów. Zadaszenia basenowe nowej generacji, wykonane są z modułów zbudowanych ze stalowych profili. Wypełnia się je wysokiej klasy poliwęglanem komórkowym bądź litym, o zdecydowanie lepszej izolacji akustycznej. Moduły dodatkowo zabezpieczane są substancją chroniącą użytkowników przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Zadaszenia poliwęglanowe są bezkonkurencyjne w zestawieniu z tradycyjnymi zadaszeniami tarasów z drzewa bądź materiału. Odznaczają się nie tylko prostą formą, pasującą do każdego stylu domu, ale przede wszystkim wytrzymałością na duże wahania temperatury, wichury, czy opady atmosferyczne.

Loggia z wydzielonymi strefami prywatności

Czy zatem materiały stosowane do produkcji pokryć basenowych, można zastosować do zadaszenia tarasu? Jak najbardziej tak. Zadaszenie tarasu z poliwęglanu to rozwiązanie dobre nie tylko dla minimalistów. Prosta konstrukcja, przezroczyste ściany poliwęglanowe sprawiają, że nie tylko odczuwamy komfort termiczny w postaci osłony przed wiatrem i deszczem, ale również nadal możemy cieszyć się widokiem na ogród. Chcąc stworzyć różne strefy intymności na tarasie, możemy zdecydować się na różne wykończenia płyt poliwęglanowych. Do wyboru mamy – poza wspomnianymi bezbarwnymi płytami, płyty poliwęglanowe dymne oraz mleczne.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: