Agrotkanina – więcej zdrowych truskawek

Agrotkanina pod truskawki to skuteczne rozwiązanie, które pozwala zwiększyć produkcję tych owoców na plantacjach. W jaki sposób działa? Po pierwsze, agrowłóknina pod truskawki powstrzymuje wzrost chwastów, blokując dostęp światła do gruntu. Wystarczy, że agrowłóknina do truskawek zostanie użyta tylko raz, aby całkowicie wyeliminować potrzebę stosowania herbicydów.

Agrowłóknina pod truskawki – czysty zysk

Brak konieczności używania herbicydów oznacza oczywiście ogromne korzyści – przede wszystkim finansowe. Agrowłóknina do truskawek pozwala wyraźnie ograniczyć koszty pracy i produkcji tych owoców. Także dlatego, że agrowłóknina pod truskawki sprawia, że rośliny mniej chorują i stają się bardziej odporne na działanie szkodników.

Agrotkanina pod truskawki – samo zdrowie

Nie należy też zapominać o ogromnych korzyściach zdrowotnych, jakie przynosi agrotkanina pod truskawki Geocover. Ponieważ nie ma potrzeby stosowania oprysków, otrzymywane truskawki nie zawierają szkodliwych związków chemicznych. Agrowłóknina na truskawki zapobiega rozwojowi pleśni i nie ulega procesowi gnicia w kontakcie z wodą, nie występują też odparzenia truskawek.

Włóknina pod truskawki – uniwersalne rozwiązanie

Tę samą agrotkaninę można używać także na plantacjach krzewów owocowych, roślin warzywnych oraz w sadach owocowych. Włóknina pod truskawki sprawdzi się też w szkółkarstwie drzew i krzewów ozdobnych (zarówno w uprawach kontenerowych, jak i gruntowych) oraz w zakładaniu ogrodów i terenów zielonych.

Sprawdzona agrowłóknina na truskawki

Coraz bardziej popularna wśród plantatorów ściółkująca agrowłóknina na truskawki wpływa korzystnie na ilość i jakość plonów. Dzięki temu, że włóknina pod truskawki jest przepuszczalna dla wody i zatrzymuje ją w glebie, a także dogrzewa korzenie, zapewnia roślinom optymalne warunki rozwoju.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: