Agrowłóknina i szerokie spektrum jej zastosowania

Na rynku dostępne są agrowłókniny, pełniące różne funkcje. Umożliwiają one zadbanie o ogród i uprawy. Przydają się jako podłoże dla roślin, a także jako dobre dla nich okrycie. Mogą też służyć do kilku innych celów. Z naszego wpisu dowiesz się, jak może zostać wykorzystana konkretna agrowłóknina.

Dobre podłoże – agrowłóknina ściółkująca

Jedną z zalet agrowłókniny jest skuteczna ochrona roślin przed chwastami. Wśród licznych produktów dostępna jest specjalna agrowłóknina do ściółkowania. Stosuje się ją pod uprawy oraz rośliny ogrodowe. Nie dopuszcza ona światła do gleby, dzięki czemu nie rozwijają się żadne chwasty. Poza tym dostarcza roślinom odpowiednią ilość wilgoci, nie dopuszczając do szybkiego przesuszania ziemi. Taka agrowłóknina zapewnia więc optymalne warunki dla rozwoju sadzonek czy innych roślin. Nie trzeba też obawiać się, że będą miały one za małą ilość powietrza, gdyż agrowłóknina do ściółkowania doskonale je przepuszcza.

Agrowłóknina okryciowa – ochrona na zimę

Inna agrowłóknina przeznaczona jest do okrywania roślin na zimę. Gdy nadchodzą mrozy, można nią przykryć wrażliwe kwiaty czy krzewy. Warto wiedzieć, że ten typ produktu posiada szczególną grubość i bywa też nazywany agrowłókniną białą z racji swojego koloru. Aby nie stracić swoich upraw czy pięknych roślin w ogrodzie, dobrze jest zaopatrzyć się w produkt wcześniej. Dzięki temu, że agrowłóknina okryciowa będzie już czekała na przyjście mrozów, nic Cię nie zaskoczy. Ważne jest też, oczywiście, kontrolowanie pogody, zwłaszcza w okresach, w których przymrozki czy chłodny wiatr mogą jeszcze wrócić.

Agrowłóknina do przechowywania warzyw

Istnieje także agrowłóknina, przeznaczona do okrywania kopców warzyw. Niektórzy gospodarze magazynują zebrane plony w specjalnych kopcach, a zastosowana agrowłóknina okryciowa pozwala zapewnić zbiorom lepsze warunki. Ochroni je przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi czy szkodnikami.

Stosowanie agrowłókniny w ogrodzie

W ogrodzie może się przydać także agrowłóknina pod korę. Umieszcza się ją na ziemi, a ona poza zapewnieniem roślinom dogodnych warunków, świetnie się prezentuje. Można dopasować bowiem jej kolor do otoczenia. Agrowłóknina pod korę może być więc zarówno zielona, brązowa, jak i czarna. Nie musi się wcale rzucać w oczy.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: