Skuteczna ochrona słomy dzięki plandece

Słoma przydaje się przez cały rok, aż do momentu, w którym można ją powtórnie zebrać i przygotować do przechowywania. Jeśli rolnik chce, aby jego słoma mogła dobrze służyć przez wszystkie miesiące, to musi zadbać o jej prawidłowe zabezpieczenie prze negatywnymi czynnikami atmosferycznymi.

Co grozi nieokrytej słomie?

Pozbawienie słomy odpowiedniego okrycia może skutkować tym, że spora jej część będzie do wyrzucenia. Niechroniona słoma może stać się również pożywką dla gryzoni. Będzie ją też podwiewał wiatr, a na skutek nadmiernej wilgoci z opadów może zacząć gnić. Są jednak sposoby, aby temu wszystkiemu zapobiec. Najważniejsze jest zapewnienie solidnego okrycia.

Plandeka na słomę

Dobrym rozwiązaniem dla rolnika, który chce wygodnie i bezpiecznie przechowywać słomę, jest zakupienie specjalnej plandeki. Stanowi ona od góry i po bokach doskonałe okrycie. W zależności od tego, z jakiego materiału jest wykonana, może mieć różne właściwości. Może być na przykład nasączona środkiem przeciw gryzoniom, dzięki czemu nie będą się one zalęgały w ich pobliżu. Ponadto materiał będzie miał różną gramaturę, czyli grubość, co także wpłynie na stopień ochrony i zachowanie plandeki na przykład pod wpływem wiatru. Bardzo ważne jest również, aby zadbać o przepuszczanie powietrza przez wybrany materiał.

Rodzaj płachty ochronnej

Istnieje wiele rodzajów płacht ochronnych. Niektóre z nich stanowią po prostu okrycie przed deszczem i w zasadzie nie posiadają innych właściwości. Takie okrycie może powodować na przykład gnicie słomy, gdyż nie będzie ona zapewniała odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Lepiej jest zastosować agrowłókninę. Wykonana z niej plandeka to bardzo cenione rozwiązanie. Wiadomo bowiem, że sposób wykonania agrowłókniny gwarantuje przepływ powietrza, zapewnia optymalną temperaturę do składowania.

Jak zakupić potrzebny materiał?

Jeżeli zastanawiasz się gdzie możesz kupić płachtę w interesującym Cię rozmiarze, to możesz na przykład zamówić ją przez Internet. Na pewno znajdziesz odpowiednie wymiary albo sklep dotnie dla Ciebie tworzywo tak, aby spełniało Twoje oczekiwania. Będziesz mieć także do wyboru wiele gramatur i na pewno znajdziesz korzystne ceny.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: