Dlaczego agrowłóknina jest lepsza niż preparaty chemiczne?

Jak walczyć z chwastami?

Zmorą każdego właściciela ogrodu, upraw są chwasty. Ciepło oraz deszcz, to najlepsze warunki do ich szybkiego rozwoju. Od wielu lat szuka się najbardziej skutecznego sposobu na zwalczanie ich. Herbicydy? Ręczne wyrywanie? A może włóknina, która im zapobiega. W ostatnim czasie ten drugi sposób zyskuje na popularności. Zwolennicy tego rozwiązania są przekonani, że kładzenie specjalnej maty to przyszłość zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego ogrodnictwa.

Ekologiczny sposób na chwasty – agrowłóknina

Włóknina w zależności od jej typu zaciemnia podłoże maksymalnie, co sprawia, że hamuje rozwój chwastów. Jej bezpośrednie rozłożenie na glebie między roślinami, rabatach, drzewach, skalniakach to nie ingerowanie w ekosystem środkami chemicznymi. Specjalna folia do ogrodu to minimalizacja konieczności plewienia chwastów, a przede wszystkim ekologiczne przeciwdziałanie im. Nie zagraża to w żaden sposób roślinom, ich owocom. Nasze plony będą w pełni naturalne i wolne od szkodliwych substancji.

Humanitarne przeciwdziałanie szkodnikom

Preparaty chemiczne są też przeznaczone do radzenia sobie nie tylko z chwastami, ale także innymi szkodnikami. Nornice, krety i wiele innych zwierząt, które zagrażają estetyce i prawidłowemu rozwojowi naszych roślin są zabijane przez rozpylenie przez nas środków. Inaczej sprawa wygląda w przypadku agrowłókniny, która po prostu ogranicza dostęp zwierząt, osłania korzenie roślin, rabatek. W ten sposób z czystym sumieniem możemy pozbyć się szkodników.

Agrowłóknina zabezpieczeniem na każdą ewentualność

Żaden preparat chemiczny nie jest w stanie zapewnić całorocznej ochrony naszych upraw. W przypadku agrowłókniny jest wręcz przeciwnie. Istnieją typy, rodzaje mat, które są w stanie pomóc we wzroście naszych roślin przez cały czas. Nieważne czy jest to siarczysty mróz, porywisty wiatr, albo susza. Przy odpowiedniej konsultacji ze specjalistami w sklepie ogrodniczym otrzymamy typ włókniny dostosowany do naszych potrzeb. Będzie to jednorazowa inwestycja.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: