Skuteczne sposoby na chwasty

Ochrona roślin przed chwastami jest bardzo istotna zarówno wtedy, gdy ma się profesjonalną uprawę, jak i wtedy, gdy amatorsko pielęgnuje się własny ogród. W obu wypadkach chwasty mogą zagrażać wzrostowi roślin i zabierać im potrzebne światło oraz minerały z gleby. Można jednak zapobiegać tego typu sytuacjom.

Czym zastąpić pielenie roślin?

Oczywiście, najprostszy, ale niekoniecznie najlepszy, sposób na pozbycie się chwastów to pielenie. O ile w przypadku małego ogródka, jest to jeszcze w miarę wykonalne, o tyle, posiadając rozległe uprawy, nie dasz rady ich wszystkich wypielić. W obu zaś przypadkach lepiej sprawdzi się na przykład folia przeciw chwastom.

Folia i mata przeciw chwastom

Tak zwane agrotkaniny i agrowłókniny to skuteczne rozwiązania na chwasty. Wystarczy odpowiednio przymocować je do gleby, aby nie ulegały przemieszczaniu pod wpływem negatywnych warunków atmosferycznych, a następnie wyciąć odpowiednie otwory na rośliny, które chce się tam posadzić. Mata przeciw chwastom zapobiegnie ich wyrastaniu, a rośliny będą miały zapewnione wszystkie potrzebne do wzrostu składniki.

Sposób działania agrowłóknin

W jaki sposób to działa? Mata przeciw chwastom blokuje im dostęp do światła, przez co nie mogą się one rozwijać. Jednocześnie, warto wiedzieć, że jest ona korzystna dla roślin, które sam zasadziłeś, bowiem zapewnia odpowiednią przepuszczalność wody i powietrza. Bez trudu przedostaną się przez nią także nawozy.

Folia przeciw chwastom – czy to naprawdę skuteczne?

Jeżeli nadal ręcznie pielisz rośliny w swoim ogródku, to polecamy Ci spróbować bardziej nowoczesnego sposobu. Folia przeciw chwastom nie jest droga, a naprawdę może usprawnić Twoje działania. Jeśli lubisz prace ogrodowe, to możesz przecież wykorzystać czas znacznie lepiej niż na ciągłym pieleniu roślin. Zamiast tego zaplanuj, co jeszcze znajdzie się w Twoim ulubionym miejscu. Może zapragniesz mieć jeszcze więcej kwiatów albo warzyw? Kto wie, w końcu ilość pracy przy nich znacznie się zmniejszy.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: