Dobrej jakości geotkanina – jaka jest jej cena?

By zapewnić roślinom lepsze warunki do wzrostu, stosuje się różne agrowłókniny i geotkaniny. Musisz jednak wiedzieć, jakie koszty trzeba ponieść, aby otrzymać dobrej jakości produkt. Inaczej bowiem możesz ulec pokusie kupienia geotkaniny jedynie dlatego, że akurat cena wydaje Ci się niska. Nim zatem podejmiesz decyzję o zakupie, upewnij się, że wybrany artykuł rzeczywiście spełni oczekiwania.

Geotkanina – jakie są jej funkcje?

Jeśli posiadasz własne rabaty lub rośliny uprawne, to geotkanina poprawi warunki, w jakich się rozwijają. Zapewni im optymalną wilgotność, a także nieco ociepli glebę. Ponadto jest ona rozwiązaniem, dzięki któremu nie będziesz już musiał własnoręcznie pozbywać się chwastów. Nie będą one wyrastać, ponieważ geotkanina nie dopuści światła do gleby naokoło Twoich sadzonek. Szkodliwa roślinność będzie musiała szukać sobie środowiska dla siebie gdzieś indziej.

Cena a ilość materiału i jego gramatura

Kiedy zastanawiasz się nad tym, jaka powinna być cena geotkaniny, zwróć uwagę na produkty, które między sobą porównujesz. Może się bowiem zdarzyć, że przez nieuwagę położyłeś na tej samej szali artykuły, które różnią się gramaturą albo po prostu ilością materiału. Geotkanina o wyższej gramaturze będzie na pewno droższa, ale też bardziej trwała.

Agrowłóknina czy geotkanina – zdecyduj!

Agrowłóknina ściółkująca i geotkanina pełnią właściwie te same funkcje. Tworzy się je także z surowców, pochodzących z tego samego źródła. Różnica jest jedynie w strukturze tych produktów. Agrotkanina produkowana jest z wykonanych z polipropylenu nitek, a agrowłóknina z włókien polipropylenowych. Każdy z tych produktów doskonale się sprawdza, więc wybór należy do Ciebie.

Optymalne warunki kontra koszty

Żeby wybrać produkt dobrej jakości i jednocześnie w dobrej cenie, warto się trochę rozejrzeć i porównać okazje w różnych sklepach. Rozsądna propozycja to na przykład sto złotych za geotkaninę o gramaturze sto i wymiarach 1,10 na 50 metrów. Z kolei dobrą agrotkaninę o gramaturze siedemdziesiąt i wymiarach 0,40 na 100 metrów można już kupić w cenie czterdziestu złotych.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: