Do czego służy dobra agrotkanina?

W rolnictwie i ogrodnictwie używa się wielu produktów, aby uchronić rośliny przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi. Mogą być nimi różne rodzaje szkodników, niesprzyjająca pogoda albo chwasty. Jednym z elementów często wykorzystywanych we wspomnianych branżach jest agrotkanina. Jakie daje efekty?

Agrotkanina a właściwości gleby

Na samym początku spieszymy z informacją, w jaki sposób używać agrotkaniny. Przede wszystkim stosuje się je na podłoże. Przykryta nimi gleba jest chroniona przed wiatrem czy nadmiernym upałem. Jednocześnie też agrotkanina zapewnia ziemi wyższą temperaturę, dzięki czemu rośliny mogą lepiej wzrastać. Podstawowy cel zakładania tego produktu jest jednak taki, żeby uchronić uprawy czy sadzonki w ogrodzie przed chwastami. Agrotkanina może być bardziej skuteczna niż spryskiwanie roślin chemią. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób ją założyć.

Kiedy producent zaleca stosowanie agrotkanin?

Lepiej zapobiegać powstawaniu chwastów niż później zastanawiać się, w jaki sposób się ich pozbyć. Producent zaleca więc zastosowanie agrotkaniny od razu, kiedy na przykład planujesz nowe nasadzenia. Dzięki temu od razu będziesz mieć rozwiązany jeden problem, który nieraz spędza sen z powiek rolnikom i ogrodnikom. Nie musisz się martwić, że woda może mieć trudności z dotarciem do ziemi, gdyż agrotkanina jest tak zaprojektowana, aby doskonale ją przepuszczać wraz z niezbędnym roślinom powietrzem.

Cena profesjonalnych produktów

Warto uświadomić sobie, że cena agrotkaniny zostanie przez Ciebie poniesiona raz na kilka lat. Dobre produkty wytrzymają bowiem spokojnie wiele sezonów. Stanowią więc niemałą oszczędność w porównaniu ze środkami chemicznymi, których musiałbyś użyć zamiast nich w każdym sezonie. Możesz więc być pewien, że cena agrotkaniny nie będzie dla Ciebie zbyt wysoka.

Agrotkanina – dostępne kolory

A co z wyglądem? Każdy producent oferuje agrotkaniny w różnych kolorach, aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie do otoczenia. Możesz mieć produkt w kolorze trawy, ziemi czy kory. Wybór należy do Ciebie! Zrób tak, abyś był zadowolony z wyglądu swoich terenów i nie musiał więcej obawiać się chwastów.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: