Impregnacja podjazdu z otoczaków

Ładnie wykonany i estetyczny podjazd to podstawa nowoczesnego domu. Oprócz tradycyjnego dbania o dom i ogród, warto również zadbać o estetykę naszego wejścia, placu, czy drogi do garażu. Najczęściej kładziemy taką warstwę kruszywa, po której swobodnie można się poruszać. Wielu decyduje się nawy łożenie podjazdu zwykłym betonem, jednak z powodzeniem można wykorzystać, np. otoczaki. Co to jest i w jaki sposób impregnować ten rodzaj kruszywa?

Co to są otoczaki?

Otoczaki to bardzo dobry rodzaj skały o rozmiarach żwiru, który można wykorzystać do tego, by wyłożyć nimi kostkę brukową. Czy warto? Oczywiście! Jest to świetny pomysł, ponieważ sprawi, że nasz podjazd będzie prezentował się naprawdę dobrze, a o to przecież nam chodzi, aby pasował wizualnie do naszego domu.

Jak kładziemy otoczaki?

Podjazd z otoczaków robimy tradycyjnie, czyli bardzo podobnie do tego, w jaki sposób kładzie się inne podjazdy. Musimy usunąć warstwę ziemi, humusu zalegającego, a następnie kładziemy wszystkie warstwy, piach, żwir, otoczaki. Otoczaki musimy zaimpregnować. Impregnacja otoczaków jest niezwykle łatwa. Wystarczy pomalować wyłożone kamienie preparatem i poczekać do wyschnięcia. Impregnat do otoczaków powinien być zabezpieczony w dobrej puszcze, warto także zakupić go w sklepie polecanym. Sporo impregnatów do otoczaków znajdziemy na stronie: https://nano24.pl/. Tam z pewnością uda nam się zdobyć jeden najbardziej polecanych impregnatów.

Zabezpieczanie otoczaków specjalistycznym preparatem

Impregnat do otoczaków dostępny jest zwykle w puszcze 5 litrowej, która pozwala na zabezpieczenie aż 40 m2 podjazdu. Jeśli zatem nasz wjazd do garażu lub na posesję nie jest duży, bez problemu wystarczy nam jedna puszka preparatu w przystępnej cenie. Impregnat do otoczaków sprawia, że podjazd jest dobrze wykończony i nie wymaga interwencji przez wiele lat! Tak zabezpieczone kamienie sprawią, że podjazd zawsze będzie się świetnie prezentować i będzie odporny na działanie czynników zewnętrznych.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: