Kołki, kotwy i szpilki – niezbędne akcesoria do agrowłókniny

Zastosowanie agrowłókniny do ochrony roślin przed chwastami jest sprawą powszechną. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób umocować nowe podłoże, aby nie przesuwało się pod wpływem wiatru czy innych niekorzystnych warunków atmosferycznych. Do tego służą akcesoria, takie jak szpilki czy kołki do agrowłókniny.

Jak powinna być rozmieszczona agrowłóknina?

Aby cieszyć się wszystkimi walorami, które posiada agrowłóknina, należy odpowiednio rozłożyć ją na podłożu. Powinna gładko pokrywać glebę i zostać przymocowana tak, aby nie zwiewał jej wiatr albo nie podmywały gwałtowne ulewy. Sposób przytwierdzenia do podłoża zależy od różnych czynników. Trzeba po prostu zrobić to umiejętnie. Dobrze użyte szpilki do agrowłókniny sprawią, że całość będzie doskonale służyć przez co najmniej kilka lat. Możesz zastosować agrowłókninę zarówno w ogrodnictwie, jak i rolnictwie.

Solidne mocowanie to podstawa

Jeśli chcesz, aby agrowłóknina zapewniała glebie odpowiedni poziom wilgoci, stosowną temperaturę i przede wszystkim, aby chroniła glebę przed zachwaszczeniem, zakup dobrej jakości akcesoria do mocowania. Możesz je nabyć w sklepie rolniczym lub ogrodniczym.

Ochrona i kluczowe czynniki środowiskowe

Ważne, aby zdawać sobie sprawę z faktu, że na różnych terenach agrowłóknina będzie w odmiennym stopniu narażona na negatywne czynniki środowiskowe. Sporo zależy od ukształtowania danego miejsca i tamtejszych warunków pogodowych. Jeśli nie są one zbyt korzystne, to powinieneś mocniej przymocować tkaninę do podłoża. Nie bez znaczenia jest też kwestia, czy chcesz przykryć agrowłókninę, na przykład żwirem.

Gdzie kupić kołki do agrowłókniny?

Zastanawiasz się, gdzie kupić specjalne szpilki do agrowłókniny? Prawda jest taka, że bez problemu znajdziesz je w Internecie lub placówce stacjonarnej. Możesz szukać tych akcesoriów w tych samych miejscach, co samej agrowłókniny. Przyjrzyj się tylko, z czego wykonane są kołki do agrowłókniny, które proponuje Ci sprzedawca. Powinny być bowiem odporne na wilgoć, grzyby czy rdzę. Najlepiej, jeśli są zrobione z twardego tworzywa sztucznego. Wówczas nie ma obawy, że łatwo ulegną zniszczeniu. Prawdopodobnie posłużą Ci spokojnie przez kilka lat.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: