Ochroń skutecznie swój trawnik przed kretami

Jeżeli marzysz o pięknym trawniku, lecz obawiasz się, że ten szybko może zostać zniszczony przez krety, koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem. Podpowiemy Ci, w jaki sposób odstraszyć te małe zwierzątka, aby nie drążyły już tuneli na Twojej posesji. Dzięki temu będziesz mógł posiać na swoim terenie trawę albo zasadzić inne rośliny, bez obaw, że ucierpią pod wpływem działalności szkodników.

Ochrona przed szkodnikami – wyzwanie

Czasami ochrona terenu może się wydawać prawdziwym wyzwaniem. Ciężko bowiem odstraszyć krety, jeśli nie wie się, w jaki sposób to robić. Te małe ssaki dzięki swoim przystosowanym do kopania łapom, potrafią uczynić prawdziwe spustoszenie w ogrodzie. Tworząc tunele, nieraz zahaczają o korzenie roślin i je niszczą. Ponadto nadmiar ziemi wyrzucany jest przez nie na powierzchnię, co sprawia, że trawnik zaczyna przypominać pole minowe. Na szczęście są jednak sposoby na te zwierzęta. Jednym z nich może być specjalna siatka na krety.

Czy siatka na krety jest bezpieczna?

Należy podkreślić, że w Polsce krety objęte są częściową ochroną. Nie wolno ich więc krzywdzić. Powinno się jedynie zniechęcać ssaki do szukania pożywienia na danym terenie. Doskonale czyni to właśnie siatka na krety. Jest bezpieczna dla zwierząt i skuteczna. Najłatwiej zastosować ją jednak pod nowym ogrodem, zanim jeszcze posieje się trawę czy zasadzi inne rośliny. Później cały proces może być o wiele bardziej pracochłonny, ale nie niemożliwy. Poza siatką, którą zakłada się poziomo na wysokości około dziecięciu centymetrów pod trawnikiem, istnieje także siatka na krety pionowa. Montuje się ją na około działki. Ma ona jednak mniejszą skuteczność, gdyż istnieje ryzyko, że kret i tak wejdzie na teren, przekopując się głębiej pod siatką.

Stosuj te zasady!

Niezależnie od tego, jaką siatkę zdecydujesz się kupić, pamiętaj, aby zapewnić zwierzętom bezpieczeństwo. Możesz je spokojnie odstraszać od szukania pożywienia na Twoim terenie. Rób to jednak z głową, aby nie czynić im krzywdy!

Kiedy przyda Ci się siatka na krety?

Jeśli chcesz mieć piękny trawnik lub zrobić sobie mały ogródek, najlepiej od razu pomyśl o założeniu siatki na krety. Jak już wspomnieliśmy, później może być to znacznie bardziej pracochłonne. Poza tym lepiej nie mieć do czynienia z kopcami i podkopywaniem rabatek. Jeśli temu zapobiegniesz, to od początku będziesz mógł cieszyć się zachwycającymi efektami swoich prac ogrodowych.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: