Jakie wkręty do drewna na zewnątrz?

Chcesz wybudować piękny taras a może pergolę i zastanawiasz się, jak zrobić trwałą konstrukcję? W takim razie przydadzą się na przykład wkręty do tarasu. Z uwagi na to, że na rynku jest szeroki wybór takich elementów, stworzyliśmy ten artykuł. Dzięki niemu kupno wkrętów będzie bardzo łatwe.

Wkręty do tarasu – dlaczego warto z nich korzystać?

Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszym sposobem, pozwalającym wykonać trwały drewniany taras było zastosowanie gwoździ. Obecnie odchodzi się od takiego rozwiązania, ponieważ ani nie są trwałe, a ich estetyka pozostawia wiele do życzenia. Wkręty do desek tarasowych natomiast nie tylko lepiej się prezentują, lecz także sprawiają, że cała drewniana konstrukcja jest stabilniejsza i trwalsza. W dalszej części artykułu odpowiemy między innymi na pytanie: jakie wkręty do drewna na zewnątrz

Wkręty do tarasu – czym się cechują?

Na polskim rynku wkręty do tarasu występują w wielu rodzajach. Chociaż każdy ma podobną strukturę, składająca się z łba i trzonu. Diabeł klasycznie tkwi w szczegółach. Kupując wkręty, trzeba być świadomym przede wszystkim tego, że łby mogą przyjmować różne kształty. Na półkach w sklepach budowlanych możemy spotkać łby o kształcie walcowatym soczewkowym, walcowanym płaskim, owalny, kulistym czy stożkowym. Jak widać, wybór jest szeroki, dzięki temu każdy klient nabędzie elementy łączeniowe tego typu zgodnie z potrzebą. 

Wkręty do tarasu – jakie wybrać?

Nie da się ukryć, że dobór wkrętów do obszarów wewnętrznych jest o wiele prostszym zadaniem. W takim przypadku bez względu na wybór z pewnością będą one pasować. Sprawa się komplikuje, kiedy potrzebne są wkręty do tarasu. Muszą cechować się odpowiednimi właściwościami, aby całą konstrukcją tarasu była wytrzymała i odporna na czynniki mechaniczne i atmosferyczne. Takie też muszą być wkręty. Konkretnie muszą być odporne na zewnętrzne czynniki i cechować się antykorozyjnością. 

Aby wkręty do desek tarasowych spełniały powyższe założenia najlepiej wybrać ze stali nierdzewnej lub te ocynkowane ogniowo. Drugi wybór jest zdecydowanie tańszy, jednak ich wbicie wymaga lepszych umiejętności majsterkowych. W praktyce chodzi o to, aby bit nie wyskakiwał i nie naruszył, ponieważ w czasie eksploatacji tarasu główka może ulec rdzewieniu. Śruby do desek tarasowych wykonane ze stali nierdzewnej są nieco droższe, jednak łatwiej je zamontować w deski. Dlatego wybór elementów tego typu będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, szukających nieco prostszych i łatwiejszych rozwiązań. Wykazują się także lepszą odpornością na czynniki tj. woda czy para wodna. 

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: