Wyjątkowo trwała agrowłóknina biała

Agrotkanina biała i biała agrowłóknina mają wiele różnych zastosowań, w zależności od pory roku i od wybranej grubości. Z pewnością są to produkty bardzo przydatne w wielu sytuacjach i okolicznościach – na działkach, w ogrodach czy w profesjonalnych uprawach. Jakie są ich największe zalety? W jakich warunkach sprawdzą się najlepiej?

AGROWŁÓKNINA BIAŁA NA WIOSNĘ I JESIEŃ
Agrowłóknina biała może być stosowana w różnych wariantach przez większą część roku. Wiosną, ale też jesienią najlepiej sprawdzi się agrowłóknina okrywowa Geocover 17, wyróżniająca się wyjątkowo cienką strukturą, którą odzwierciedla niska waga – zaledwie 17 g/m2. Stanowi doskonałą ochronę przed wiosennymi i jesiennymi przymrozkami, a równocześnie, dzięki delikatnej strukturze, nie obciąża młodych sadzonek. Tę białą agrowłókninę charakteryzuje też bardzo atrakcyjna cena.

BIAŁA AGROWŁÓKNINA NA ZIMOWE MROZY
Odpowiednia agrowłóknina jest w stanie zabezpieczyć rośliny nawet przed najtęższymi mrozami. Właśnie tak działa agrowłóknina biała zimowa Geocover P50, która wyśmienicie chroni rośliny zimujące w gruncie, a także pnie drzew i krzewów. Agrowłóknina biała zimowa stanowi też niezrównaną ochronę roślin tarasowych i balkonowych, które zabezpiecza przed mroźnym wiatrem, gradobiciem, przesuszeniem czy zanieczyszczeniem pyłami.

INNE ZASTOSOWANIA AGROWŁÓKNINY
Biała agrowłóknina świetnie sprawdza się też jako produkt do bezpiecznego przechowywania buraków oraz innych warzyw polowych – marchwi czy cebuli. Agrowłóknina biała pomaga utrzymać wewnątrz pryzmy stabilną temperaturę, dzięki czemu chroni plony zarówno przed przegrzaniem, jak i zmarznięciem. Wysoka jakość agrowłókniny na pryzmy Geocover P50 sprawia, że przy gramaturze 50 g/m2 z powodzeniem zastępuje okrywy z włókniny o wyższej gramaturze, natomiast jej cena jest znacznie niższa.

AGROTKANINA BIAŁA
Agrotkanina, inaczej mata ściółkująca lub mata szkółkarska, to mocna i trwała tkanina wykonana z polipropylenu. Agrotkanina biała służy do ściółkowania gleby przeciw chwastom, jej zastosowanie pozwala całkowicie wyeliminować herbicydy. Efektywność plonów rośnie, ryzyko przesuszenia ziemi spada, a wilgotność podłoża utrzymywana jest na optymalnym poziomie. Warto pamiętać, że agrotkanina, w przeciwieństwie do agrowłókniny, nie chroni przed mrozem.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: