Agrowłóknina ściółkująca – jakie ma zalety?

Mając przydomowy ogród, często chcemy, aby wyglądał nieskazitelnie. Nie zawsze jednak jest czas, aby ciągle się nim zajmować. Pozbywanie się chwastów może być bardzo uciążliwą czynnością, której da się uniknąć, a przez to można zaoszczędzić sobie sporo trudu. Pomoże w tym agrowłóknina ściółkująca.

Agrowłóknina zamiast ściółki

Agrowłóknina może skutecznie zastąpić korę sosnową czy słomę. Jest bardziej skuteczna, jeśli chodzi o walkę z chwastami czy zapewnianie optymalnych warunków do wzrostu roślin. Niektórzy twierdzą również, że jest bardziej estetyczna. Można wybrać jeden z trzech kolorów tego produktu: zielony, brązowy i czarny. Nie ma również problemu, aby korę zastosować na agrowłókninę. Dzięki temu zapewniona będzie nie tylko ochrona przed chwastami, ale również odpowiednia temperatura gleby.

Łatwe mocowanie agrowłókniny

Kolejną zaletą agrowłókniny jest bardzo prosty system mocowania do podłoża. Wystarczy zakupić tak zwane kotwy lub kołki, rozłożyć odpowiednio agrowłókninę na glebie i przytwierdzić ją do podłoża. Ważne, aby ziemia, do której chcesz przymocować agrowłókninę była odpowiednio twarda, aby kotwy rzeczywiście trzymały materiał na swoim miejscu, dzięki czemu nie będzie podatny na przykład na porywiste wiatry.

Solidność wykonania produktu

O przydatności agrowłókniny decyduje także jej wykonanie. Większość produktów tego typu posiada doskonałe cechy. Są zrobione starannie, posiadają dobrą grubość, dzięki czemu nie ma możliwości ich zerwania. Są też odporne na niekorzystne działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Jeśli wybierzesz dobrą jakość produktu, na pewno się nie zawiedziesz.

Utrzymanie wilgoci w podłożu

Agrowłóknina pomaga utrzymać optymalną wilgotność gleby. Nie zmienia jej pH, a chroni ją przed przesuszaniem, zarówno przez słońce, jak i silny wiatr. Dzięki zastosowaniu agrowłókniny korzenie roślin mają cieplej nawet zimą. To wszystko cechy, które wpływają na przydatność tego produktu zarówno na małych terenach przydomowych, jak i na większych uprawach.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: