Agrotkanina biała – kiedy ją stosować?

Agrotkanina biała to gęsto utkana tkanina wykonana z cienkich nitek polipropylenowych. Wyróżnia się ogromną trwałością, wysoką użytecznością i szeregiem zastosowań. Szybko podbija serca pasjonatów ogrodnictwa i plantatorów, jest coraz bardziej powszechna zarówno w ogrodnictwie i szkółkarstwie, jak i architekturze krajobrazu oraz rolnictwie.

AGROTKANINA BIAŁA – LEPSZA NIŻ HERBICYDY
Agrotkanina biała stosowana jest do ściółkowania gleby; jej podstawowym zadaniem jest eliminacja chwastów. Wywiązuje się z niego bez zarzutu – wystarczy zastosować ją raz, by móc na dobre zapomnieć o chwastach i herbicydach. Plony są bardziej dorodne, a przy tym zdrowsze – nie noszą śladów stosowania środków chemicznych. Cena białej agrotkaniny także jest korzystna.

INNE FUNKCJE AGROTKANINY
Gdzie można spotkać białą agrotkaninę? Niemal wszędzie. Nadaje się m.in. do ściółkowania plantacji truskawek oraz roślin iglastych. Świetnie sprawdza się też w architekturze terenów zielonych – można stosować ją pod kamienie, korę oraz jasne grysy. Biała barwa agrotkaniny sprawia, że idealnie wtapia się w tego typu jasne otoczenie. Nie zabezpiecza jednak roślin przed mrozem, tak jak agrowłóknina biała zimowa.

AGROTKANINA BIAŁA – LICZNE ZALETY
Dlaczego biała agrotkanina wciąż zyskuje na popularności? Przepuszcza wodę, powietrze oraz składniki mineralne, a dzięki bardziej gęstemu splotowi jest znacznie trwalsza niż biała agrowłóknina. Agrotkanina, podobnie jak agrowłóknina biała, podnosi temperaturę gleby, a tym samym efektywność plonów, pomaga utrzymać wilgotność podłoża na optymalnym poziomie oraz bardzo ograniczyć ryzyko przesuszenia ziemi. Nie gnije ani nie pleśnieje.

BIAŁA AGROWŁÓKNINA
Warto pamiętać, że agrowłóknina biała i agrotkanina biała to dwa różne produkty o nieco innych właściwościach. Agrowłóknina biała zimowa służy zabezpieczaniu roślin (tarasowych, balkonowych oraz zimujących w gruncie, a także drzew i krzewów) przed skutkami mrozów. Biała agrowłóknina świetnie sprawdza się też wiosną i jesienią, chroniąc rośliny przed przymrozkami. Inny jej rodzaj stosowany jest do przechowywania buraków, marchwi czy cebuli w pryzmach. Cena agrowłókniny białej jest zwykle nieco niższa niż białej agrotkaniny.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: