Czy agrowłóknina musi być dostosowana do pory roku?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów agrowłókniny. Być może nieraz zastanawiałeś się, czy powinna być ona dostosowana do pory roku, i jakie są jej funkcje. Ponieważ wybór tych produktów jest naprawdę spory, postanowiliśmy nieco przybliżyć czytelnikom ich podział i charakterystykę.

Agrowłóknina ściółkująca jako podłoże

Podstawowy rodzaj agrowłókniny to ten przeznaczony do ściółkowania roślin. To tworzywo kładzie się na glebę, aby zapewnić optymalne warunki dla wzrostu warzyw czy kwiatów. Taka agrowłóknina może być wykorzystywana bez względu na porę roku. Ponadto jest ona bardzo wytrzymała, więc stosuje się ją przez kilka lat. Do wyboru masz różne kolory, które możesz dostosować do otoczenia i swojej koncepcji. Są agrowłókniny zielone, brązowe i czarne.

Agrowłókniny do okrywania roślin

Inny rodzaj agrowłókniny to produkt stosowany do przykrywania roślin. Przeważnie używa się go zimą, więc w tym przypadku jest to agrowłóknina dostosowana właśnie do warunków najzimniejszej pory roku. Podczas mrozów nieraz trzeba zapewnić roślinom solidne okrycie, a agrowłóknina nazywana zimową doskonale się do tego nadaje. Ma ona kolor biały i zapewnia roślinom ciepło oraz odpowiedni poziom wilgoci.

Produkty zimowe i wiosenne

Na rynku można znaleźć także agrowłókninę nazywaną wiosenną lub jesienną. Czym różni się ona od zimowej? Na pierwszy rzut oka wygląda ona bardzo podobnie. Jest jednak po prostu cieńsza i chroni rośliny przed skokami temperatur, które przecież są częstym zjawiskiem w czasie przejściowych pór roku. Widzisz zatem, że produkty są opisane jako zimowe czy wiosenne nie bez powodu. Jest to po prostu wskazanie, kiedy mogą się przydać. Agrowłóknina zimowa raczej byłaby za gruba na wiosnę, a z kolei wiosenna mogłaby nie uchronić dostatecznie roślin przed niespodziewanym mrozem.

Agrowłóknina na kopce

Jest jeszcze produkt przeznaczony do zapewniania większej ochrony przechowywanych warzyw. Taką agrowłókninę zakłada się na kopce usypane w ziemi, aby zapewnić lepsze warunki roślinom, które chce się magazynować. Dzięki agrowłókninie mają one cieplej i dociera do nich tyle wilgoci, ile potrzebują. Są chronione także przed promieniami słonecznymi.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: