Boswellia – właściwości i wartości odżywcze

Dla wielu osób nazwa boswellia serrata jest niezwykle tajemnicza i egzotyczna, przez co nie budzi żadnych skojarzeń. W rzeczywistości jednak jest niczym innym, a popularnym kadzidłowcem. Bardzo chętnie sięgają po nią osoby cierpiące na reumatoidalne zapalenie stawów czy nawet depresję. Ma wiele zachwycających właściwości, dzięki którym można ją śmiało wykorzystywać zarówno w medycynie, jak i kosmetyce.

Boswellia – co to takiego i jakie ma wartości odżywcze?

Zastanawiasz się, czym jest boswellia serrata? Ta bardzo enigmatyczna i egzotyczna zarazem nazwa odnosi się do indyjskiego drzewa. Ma ona wiele właściwości, przez co jest chętnie stosowana zarówno przez osoby mające problemy ze stawami, jak i z cerą. Kadzidłowiec – bo o tym drzewie mowa – cechuje się bardzo silnymi właściwościami przeciwzapalnymi. Nie jest to żadna nowinka, ponieważ boswellia jest wykorzystywana w leczeniu już od setek lat. Także i dziś chętnie się po nią sięga – np. w kontekście leczenia astmy bądź chorób reumatycznych.

Drzewo kadzidłowca jest średniej wielkości i występuje przeważnie w Indiach. To tam właśnie odkryto jego wielką moc. Dziś można je znaleźć również w północno-wschodniej części Afryki oraz na Półwyspie Arabskim. Boswellia serrata jest ceniona za walory zapachowe. W końcu żywica, która jest pozyskiwana z kory tego drzewa, służy do tworzenia zjawiskowych kadzideł, jakie ujmują swoją wonią.

Jakie ma boswellia właściwości?

Boswellia jest chętnie wykorzystywana jako suplement diety. Posiada wiele właściwości, jakie działają pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, obniża poziom cholesterolu LDL i trójglicerydów. Toteż chętnie się po nią sięga w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych. Co więcej, wspomaga leczenie chorób oddechowych, a także wykazuje działanie antyalergiczne. Dodatkowo boswellia jest stosowana również w przypadku schorzeń układu pokarmowego i pomaga uregulować poziom cukru we krwi. Zatem jest bardzo skutecznym suplementem, jaki wspiera prawidłową pracę całego organizmu.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: