Przed czym zabezpiecza rośliny agrotkanina?

Rośliny uprawne, jak i ogrodowe potrzebują do wzrostu odpowiednich warunków. Dobra agrotkanina może pomóc w ich zapewnieniu. Zabezpieczy sadzonki przed niekorzystnymi czynnikami i pomoże w uprawie. Dzięki niej prace na polu czy w ogrodzie staną się mniej czasochłonne.

Pozbywanie się chwastów

Główna zaleta agrotkaniny to skuteczne zapobieganie wyrastaniu chwastów. Ten produkt działania podobnie do włókniny ściółkującej, jednak różni się nieco sposobem wykonania. Jest nieco bardziej trwały i grubszy. Dzięki przykryciu podłoża chwasty nie mają możliwości się rozplenić. Rośliny, które się uprawia, mają zatem dostęp do minerałów z gleby tylko dla siebie.

Odpowiednia wilgotność terenu

Ważną rzeczą jest również kwestia wilgotności gleby. Jeśli nie jest ona nakryta geotkaniną, to w czasie upalnych lat, woda bardzo szybko wyparowuje. Rośliny znacznie bardziej odczują suszę, jeśli nie będą uprawiane na tym podłożu. Lepiej się zatem w nie zaopatrzyć. Dzięki temu gleba dodatkowo będzie chroniona przed drobnymi przymrozkami, bowiem pod agrotkaniną będzie po prostu nieco cieplej.

Dobre przytwierdzenie do podłoża

Jeśli chcesz zabezpieczyć rośliny i glebę przed, wyżej wspomnianymi, negatywnymi czynnikami, to musisz odpowiednio przytwierdzić agrotkaninę do podłoża. Służą do tego specjalne kotwy i kołki. Umieszczenie ich pod dobrym kątem i solidne wbicie w ziemię zagwarantuje, że geotkanina nie będzie się przesuwać i uszkadzać roślin, nawet podczas porywistych wiatrów.

Jakość geotkaniny

Istotną rolę odgrywa również jakość agrotkaniny. Należy wybrać taki produkt, który wykonano z solidnych materiałów. Powinien też być zrobiony naprawdę precyzyjnie. Jeśli wybierze się dobrą agrotkaninę, to bez problemu będzie można ją używać przez kilka lat, nie obserwując żadnych poważnych uszkodzeń. Nie warto zatem oszczędzać i wybierać najtańszego rozwiązania. Zakup geotkaniny może być inwestycją, jeśli ktoś posiada duże pole, na którym chce ją zastosować. Jesteśmy jednak pewni, że warto od razu kupić produkt doskonałej jakości.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: