Chociaż obecność ptaków może wpływać na nas relaksująco, tak zbyt długotrwałe przesiadywanie tych stworzeń na naszym balkonie potrafi być bardzo uciążliwe. Powodów jest wiele. Relaksujące odgłosy przeradzają się z czasem w nieznośną kakofonię, zaś pozostawiane przez ptaki odchody znacząco pogarszają estetykę budynku. Co gorsza, wiele gatunków ptaków należy do zwierząt niezwykle upartych, zaś wszelkie próby przegonienia tych pierzastych intruzów kończą się najczęściej ich nagłym powrotem. Z tego też powodu, warto jest postawić na niezwykle efektywne, proste rozwiązanie, jakim są kolce przeciw ptakom.
Humanitarne odstraszanie
Wiele osób, słyszących po raz pierwszy o kolcach przeciw ptakom, zastanawia się często, czy nie jest to rozwiązanie zbyt okrutne. Nic bardziej mylnego. Producenci tego typu odstraszaczy wiedzą bowiem doskonale, że krzywdzenie ptaków jest nie tylko niehumanitarne, ale również, w przypadku chociażby szpaków, nielegalne. Poliwęglanowe kolce podrażniają uparte ptaki, zniechęcając je tym samym do siadania w danym miejscu. Co więcej, za ich pomocą możemy zabezpieczyć nie tylko balkony, ale również gzymsy lub rynny. W ofercie specjalistycznych sprzedawców, jak chociażby polskiego MediaSklep24, znajdziemy szeroki wybór kolców, dostosowanych do różnych typów powierzchni. W przypadku, gdy planujemy zabezpieczyć bardziej wyeksponowane miejsce przed większymi ptakami, możemy zdecydować się na długie, pojedyncze kolce. W wąskich przestrzeniach znakomicie sprawdzi się z kolei listwa o krótkich, gęsto rozmieszczonych kolcach.
Montaż kolców
Montując kolce przeciw ptakom, zaleca się użycie specjalnie przystosowanego kleju. Przykładem jest tu chociażby silikonowy klej ECOPIC, umożliwiający przytwierdzenie kolców do szerokiej gamy powierzchni. Zaliczamy do nich zarówno beton, jak i szkło, drewno, kamień, żelazo, aluminium oraz nieplastyfikowane PCV. Klej ECOPIC jest bezpieczny dla zabezpieczanej powierzchni, nie powodując korozji. Preparat ten odznacza się przy tym znakomitą odpornością na ekstremalne temperatury oraz trudne warunki pogodowe, zapewniając naszemu budynkowi ochronę przez cały rok.