Solidny taras

Taras to spora inwestycja, szczególnie jeśli zależy nam na jego trwałości i niezawodności przez lata. Musimy bowiem pamiętać, że będzie o zewnętrzna część naszego domu, nieustannie narażona na działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych. Wykonane z drewna tarasy cieszą się sporą popularnością i są chętnie wybierane przez wielu inwestorów. Istotne jest tu oczywiście na jaki rodzaj drewna się zdecydujemy, gdyż będzie on miał znaczenie pod względem trwałości i wytrzymałości, a także samego wyglądu całej konstrukcji. Okazuje się jednak, że planując budowę tarasu musimy zajrzeć nieco głębiej i odpowiednio przyjrzeć się wkrętom tarasowym.

Jak wybrać najlepsze wkręty tarasowe?

Gdy widzimy przed sobą piękne deski, z których powstanie nasz taras lub już gotową konstrukcję z pewnością nie myślimy o takich detalach jak wkręty tarasowe. Najważniejszą ich cechą jest zapewnienie właściwej siły dociągania deski do legara. Warto jednocześnie zdecydować się na wysokiej jakości wkręty tarasowe, gdyż świeżo po ułożeniu i zbudowaniu deski tarasowe będą intensywnie pracowały, co wiąże się z przenoszeniem dużego obciążenia właśnie na wkręty, które powinny to wytrzymać. Musimy uniknąć ryzyka wyrwania lub poluzowania wkręta, w związku z tym konieczne jest przyjrzenie się takim elementom jak: długość wkręta, rodzaj zastosowanego gwinta, szpic wkręta, główka wkręta, jak również materiał z jakiego wkręt wykonano.

Kiedy wkręt jest dobry?

Dobrze dobrany wkręt solidnie trzyma deski na właściwych miejscach. Jednocześnie muszą być neutralne estetycznie i dopasowane kolorystycznie do wybranego materiału drewnianego. Musimy zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego je wykonano, jak również odpowiednie dopasowanie, aby nie stwarzały na tarasie najmniejszego zagrożenia dla ludzi, poprzez np. rozcięcie skóry. Wybór wkrętów do budowy tarasu sprawia, że prace budowlane są łatwiejsze i pewniejsze, w związku z czym szybciej będziemy cieszyć się wymarzonym tarasem.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: