Wiosenne prace polowe ruszają pełną parą, co warto o nich wiedzieć?

Agrowłóknina wiosenna potrzebna od zaraz!

Osłonę jaką jest agrowłóknina wiosenna należy rozłożyć bezpośrednio po zakończeniu zimowych miesięcy. Wtedy przede wszystkim rośliny potrzebują specjalnego traktowania. Dla każdego rolnika, który chce zadbać o swoje uprawy cena nie gra roli. Agrowłóknina jest specjalnym materiałem, który może być stosowany w wielu wypadkach, niemalże o każdej porze roku.

Ze zmiennymi temperaturami poradzi sobie agrowłóknina biała

Agrowłóknina biała to osłona, która stworzy dodatkowe zabezpieczenie w okresie zimowym. Kluczowy jest stan warzyw, upraw w momencie zbiorów, dlatego agrowłóknina pozwala na ochronę przed działaniem wilgoci i jednocześnie zadba o poprawną cyrkulację powietrza. Do okrycia roślin stosowana agrowłóknina biała może być tradycyjna lub biodegradowalna. Występuje w kilku wariantach gramatury – począwszy do 17 g/m2 po 30 g/m2. Nigdy nie używajmy do owijania folii, ponieważ pod nią może dojść do zaparzania się i szybszego przemarzania.

Stwórz specjalną warstwę ochronną dla swoich roślin

Ciekawym zastosowaniem jest agrowłóknina okryciowa, która tworzy specjalną warstwę z wyższą temperaturą. Pozwala ona na stworzenie odpowiedniego procesu wegetacyjnego. Zapewnia pełną przepuszczalność wody oraz promieni słonecznych. Przy jej użyciu łatwo kontrolować stan nawodnienia. Ma wzmacniane brzegi, podwójne łączenia, dzięki czemu jest odporna na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Stosować ją można przez kilka sezonów.

Rola agrowłókniny, a utrzymanie plonów w dobrej formie

Składa się na to wiele czynników, aby jednak były one zdrowe, bez uszkodzeń mechanicznych należy odpowiednio przygotować kopiec, w którym będą składowane przyszłe plony. Agrowłóknina wiosenna, czy też agrowłóknina okryciowa to szansa na zabieg, który zarówno ochroni przed nadejściem przymrozków, jak i ochroni przed nimi. Agrowłóknina dostępna jest w wielu różnych wymiarach, od których zależna jest cena.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: