Jak zniechęcić kreta do kopania w Twoim ogrodzie?

Siatka na krety receptą na twoje problemy

Nie masz pomysłu, jak pozbyć się kretowisk? Mocna siatka na krety jest w stanie pomóc ci w tej nierównej walce. Posiada drobne oczka, a do tego wykonana jest z tworzywa sztucznego, które nie ulega rozkładowi. Możesz zapomnieć o bezskutecznych preparatach, siatka na krety to wieloletnie rozwiązanie dla twojego ciągle przekopywanego trawnika.

Staranne wykonanie i dopracowana technologia

Dokonując zakupu siatki na krety warto zwrócić uwagę na łączenia oczek. Powinny posiadać wzmocnienia w postaci nadlewu materiału. Dzięki temu będzie trwalsza i trudna do rozerwania nawet dla najbardziej zdeterminowanego i uciążliwego kreta. Siatka na krety to bariera, która jest w stanie pokonać także nornice. Zabezpieczysz w ten sposób korzenie roślin przed ich wyjadaniem oraz uszkodzeniami.

Dlaczego siatka na krety zyskuje na popularności?

Rozłożona pod trawnikiem siatka na krety nie tylko za sprawą swojej skuteczności zyskała rzeszę zwolenników. Fakt, jest praktycznie 100% sposobem na zapobieganie tworzenia się kopców przed domem, na działce, w ogrodzie czy obiekcie sportowym. Poza tym nie wyrządzi żadnej krzywdy kretom, nornicom w przeciwieństwie do stosowanych preparatów, które mają na celu unieszkodliwienie tego typu szkodników.

Jak zamontować siatkę na krety?

Kwadratowe oczka, z których składa się siatka na krety to jednocześnie odpowiednia przestrzeń dla systemu korzeniowego roślin i darni trawiastej. Wytrzymały polietylen, który został pokryty filtrami UV nie wywrze żadnego niekorzystnego wpływu na twoje rośliny, warzywa, uprawy. Do zamocowania siatki wystarczy użyć kilku sztuk kołków, które pozwolą na łatwą i trwałą instalację. Kotwy należy wbić po obwodzie, tak aby w miejscu łączeń stworzyć zakładkę, czyli nałożyć dwie siatki na siebie na około 10 cm. Główki kołka wyposażone są w specjalne gwinty z ząbkami, co trwale przytwierdza je do podłoża.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: