Zastanawiasz się, jak zadbać o estetykę i funkcjonalność swojego ogrodu? Jest na to rozwiązanie! Mądre zastosowanie ściółki z kory zapewni odpowiednie warunki do wzrostu Twoich roślin, a także poprawi wygląd ogrodowych alejek. Wystarczy tylko wybrać wysokiej jakości produkty i dobrze zaplanować zmiany w ogrodzie.
Sadzenie nowych roślin i agrowłóknina pod korę
Jeśli planujesz mocno przeorganizować ogród, to agrowłóknina pod korę może być świetnym uzupełnieniem ściółki. Warto wówczas przymocować ją pod roślinnością, aby zapewnić jej optymalną wilgotność, ciepło oraz ochronę przed chwastami. Wówczas Twoje kwiaty będą miały jeszcze lepsze warunki niż wtedy, gdybyś przysypał je tylko ściółką z kory.
Drobne zmiany w ogrodzie
W przypadku dokonywania jedynie niewielkich zmian w ogrodzie możesz zdecydować się na samą ściółkę. Wiadomo bowiem, że nie wykopiesz roślin i nie wkopiesz ich jeszcze raz, aby zastosować specjalne podłoże z agrowłókniny. Ściółka może niekiedy wystarczyć do dogrzania roślin. Jest też niezła w zapobieganiu wyrastaniu chwastów. Może także dogrzewać korzenie bardziej wrażliwych na zimno sadzonek.
Kora przy drzewach i krzewach
Niekiedy chce się, aby ogród wyglądał szczególnie również w otoczeniu drzew i krzewów. Tam również można wysypać korę sosnową albo słomę. Naturalny surowiec będzie się powoli rozkładał, co dodatkowo wzbogaci glebę. Będzie się także nienagannie prezentować przez cały czas stosowania.
Agrowłóknina pod korę – optymalne warunki
Kiedy masz możliwość, to zawsze warto zastosować agrowłókninę ściółkującą. Jest ona po prostu bardziej skuteczna w ochronie przeciw chwastom czy wysuszaniem gleby. Agrowłóknina pod korę może być niewidoczna, jeśli przykryjesz ją odpowiednią ilością ściółki. Zapewni zaś optymalną temperaturę dla roślin. Warto wiedzieć także, że agrowłóknina pod korę nie blokuje przepływu powietrza i nie zmienia pH gleby. Jej zastosowanie nie zaszkodzi więc ani roślinom, ani ziemi. Może jedynie pomóc w utrzymaniu ogrodu w pięknym stanie i wyglądzie.