Agrowłóknina – dlaczego warto z niej korzystać?

Agrowłóknina to produkt często wykorzystywany w ogrodnictwie i rolnictwie. Na rynku można dostać kilka jej rodzajów, które przydają się do różnych zastosowań. Jeśli jeszcze nie próbowałeś używać agrowłókniny, to koniecznie dowiedz się, do czego może Ci się ona przydać. Jesteśmy pewni, że też zapragniesz jej wypróbować.

Agrowłóknina do ściółkowania przeciw chwastom

Pielenie roślin zajmuje sporo czasu, a w przypadku dużych upraw jest niemal niemożliwe, aby wykonać je dokładnie. Agrowłóknina do ściółkowania sprawia zaś, że nie trzeba się przejmować chwastami, gdyż one po prostu nie wyrastają. Rośliny znajdują się na specjalnym podłożu, w którym mają wycięte otwory. Naokoło zaś gleba jest zasłonięta, więc słońce tam nie dochodzi. To nie jest więc miejsce dla chwastów.

Zapewnienie odpowiedniej wilgotności dzięki agrowłókninie

Wspomniana już agrowłóknina ściółkująca zapewnia również glebie odpowiednią wilgotność. Woda znacznie wolniej wyparowuje, gdyż oddziaływanie słońca jest znacznie mniejsze. Ziemia jest osłonięta. Jednocześnie jednak agrowłóknina przepuszcza powietrze, więc nie ma ryzyka gnicia czy przegrzewania gleby. Warto wiedzieć, że aby zapewnić w ogrodzie estetykę, o jakiej marzysz, może być zastosowana agrowłóknina pod korę. Jest to wówczas ten sam produkt, tylko, że przysypuje go się specjalną korą, aby wyglądało to bardziej atrakcyjnie. Agrowłóknina pod korę jest dostępna w trzech kolorach: czarnym, brązowym i zielonym.

Agrowłóknina okryciowa na mrozy

Istnieje też inny typ agrowłókniny, który również warto wykorzystać. Jest to agrowłóknina okryciowa. Stosuje się ją głównie zimą, gdy istnieje ryzyko, że rośliny przemarzną. Specjalna, biała agrowłóknina temu zapobiega. Zapewnia jednocześnie odpowiednią wilgotność i przepływ powietrza.

Agrowłóknina a skoki temperatur

Warto wiedzieć, że agrowłóknina okryciowa przydaje się również wiosną i jesienią. W tym czasie często obserwowane są skoki temperatury, które mogą znacznie zaszkodzić roślinom, gdyż nie zdążą się one przystosować do zmiennych warunków. Agrowłóknina pozwala okryć je na przykład na noc. Trzeba tylko wybrać odpowiednią grubość tego produktu.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: