Najlepsze produkty do ściółkowania

Agrowłóknina i agrotkanina to materiały stworzone do ściółkowania. O zaletach ich stosowania nikogo nie trzeba już przekonywać – producent zapewnia, że wystarczy jedno użycie, by chwasty zniknęły. Agrowłóknina do ściółkowania sprawia też, że roślinność jest bardziej bujna, a plony – obfite. Pozbawione kontaktu z herbicydami, a co za tym idzie – zdecydowanie zdrowsze, są też warzywa i owoce.

AGROWŁÓKNINA DO ŚCIÓŁKOWANIA – ODPOWIEDNI KOLOR
Agrowłóknina najczęściej występuje w kolorach czarnym, brązowym, ciemnozielonym oraz białym. Ta w barwach ciemnych zwykle służy właśnie ściółkowaniu gleby – chwasty nie mogą się przez nią przebić i obumierają, natomiast uprawiane rośliny dzięki temu materiałowi mają zapewnione komfortowe warunki wzrostu i rozwoju. Ciemny kolor, jaki ma agrowłóknina do ściółkowania pozwala optymalnie wykorzystać promienie słoneczne – system korzeniowy jest dogrzany, a rozwój wegetacyjny roślin przebiega szybciej.

AGROWŁÓKNINA BIAŁA
Z tego względu agrowłóknina biała, choć także chroni rośliny przed chwastami, jest mniej oczywistym wyborem do ściółkowania. Agrowłóknina biała przeważnie wykorzystywana jest do okrywania roślin w okresie zimowym – służą temu białe włókniny o wadze od 17 do 50 g/m2. Z kolei agrowłóknina ściółkująca może mieć gramaturę nawet 100 g/m2, natomiast agrotkanina produkowana jest w wersji do 120 g/m2.

CIĘŻSZA AGROTKANINA
Produktem stworzonym specjalnie do ochrony roślin przed chwastami jest właśnie agrotkanina – cięższa, mocniejsza i gęściej tkana niż agrowłóknina. Nie chroni przed przymrozkami, jednak szczelnie okrywając glebę, ogrzewa ją, co wpływa pozytywnie na jakość plonów; dodatkowo przepuszcza wodę i nawozy. Agrotkanina zwana jest matą szkółkarską i stanowi świetne zabezpieczenie przed rozwojem chwastów.

WYSOKIEJ KLASY AGROWŁÓKNINA ŚCIÓŁKUJĄCA
Decydując się na odpowiedni produkt do ściółkowania, warto postawić na sprawdzoną markę, jaką jest Geocover. To renomowany producent wielu materiałów niezbędnych na plantacjach i w szkółkach, ale także w przydomowych ogródkach, na działkach czy balkonach. Na stronie Geocover.pl w sprzedaży są m.in. agrowłóknina ściółkująca, agrotkanina, a także geowłóknina – w ogromnym wyborze kolorów, rozmiarów i gramatur.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: