Specyficzne warunki klimatyczne w ogrodzie

W ogrodach można zarządzać w sposób rozmaity. Każdy doświadczony ogrodnik lub osoba, która zaczyna się interesować roślinami, musi w takiej sytuacji przeanalizować wiele czynników. Jeżeli chcemy posadzić kwiaty albo rośliny trochę większe takie jak drzewa lub krzewy, to musi to być odpowiedni teren.

Jeżeli nie ma odpowiedniej gleby, a także nasłonecznienia i wilgotności to bez takich czynników nic nie rośnie albo pojawią się chwasty. Coraz częściej też pojawia się w kontekście ogrodów pytanie – co to jest mikroklimat zimny? To bardzo sprecyzowane pojęcie, które będzie dotyczyć konkretnych cech powietrza na danej przestrzeni, również zamkniętej. Niektóre rośliny będą wymagały stworzenia takich warunków, aby mogły wyrosnąć.

Mikroklimat w ogrodnictwie

Okazuje się, że mikroklimat zimny jest wykorzystany jako metoda uprawy roślin w wielu krajach w tym również w Polsce w branży sadownictwa i ogrodnictwa. Nie znaczy to oczywiście, że nie możemy sobie samodzielnie na terenie naszej nieruchomości zapewnić takich warunków uprawowych. Jest to możliwe, ale czasami też będzie wymagało trochę większych nakładów pieniężnych. Wszystko, więc zależy od naszych potrzeb i możliwości. Najważniejsze, abyśmy wiedzieli, co to jest mikroklimat zimny i zapewnili odpowiednią temperaturę powietrza, a także otaczających płaszczyzn. Powinna być kontrolowana regularnie przez termometry. Do tego trzeba jeszcze kontrolować ruch powietrza i wilgotność. Czasami ważne będzie nawet ciśnienie.

Najnowsze artykuły

O tym piszemy

Tagi

Archiwum witryny

Edyta Lenar Opublikowane przez: